ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតី ក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីការ ចុះបញ្ជីអត្រានុកូលដ្ឋាន តាមរយៈការ ជូនដំណឹងពីមូលដ្ឋានសុខាភិបាល
Mon,09 October 2023 (Time 12:15 PM)
ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការចុះបញ្ជីអត្រានុកូលដ្ឋាន តាមរយៈការជូនដំណឹងពីមូលដ្ឋានសុខាភិបាល នៃរដ្ឋបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ
នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ១០រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីក្នុងនាម ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ ជាមួយឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយឯក បណ្ឌិត តុប នេត អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកអត្តសញ្ញាណកម្ម ក្រសួងមហាផ្ទៃ, ឯកឧត្តម ហ៊ូយ សេរីវឌ្ឍនា អគ្គនាយករង នៃអគ្គនាយកដ្ឋានបច្ចេកទេសសុខាភិបាល ក្រសួងសុខាភិបាល, ឯកឧត្តម ទ្រី ឬទ្ធា អគ្គនាយកស្តីទី វិទ្យាស្ថានជាតិស្ថិតិ , លោក យី កុសលវឌ្ឍនៈ ទីប្រឹក្សាអង្គការ Vital Strategies, សមាជិក-សមាជិកា ក្រុមការងារអន្តរក្រសួង, អាជ្ញាធរមូលដ្ឋានពាក់ព័ន្ធ និងមូលដ្ឋានសុខាភិបាលសាធារណៈ-ឯកជនពាក់ព័ន្ធ ក្នុង «វគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការចុះបញ្ជីអត្រានុកូលដ្ឋាន តាមរយៈការជូនដំណឹងពីមូលដ្ឋានសុខាភិបាល ដោយប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល នៅសង្កាត់ ចំនួន ០៦ នៃរដ្ឋបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ» រៀបចំដោយអគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណកម្ម ក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅសាលប្រជុំ នៃ​សណ្ឋាគារកាំបូឌីយ៉ាណា។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនេះ ឯកឧត្តម កើត ឆែ បានស្នើដល់សិក្ខាកាមចូលរួមទាំងអស់ ជាពិសេស អាជ្ញាធរសង្កាត់គោលដៅទាំង០៦ នៃខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ មានដូចជាសង្កាត់ត្រពាំងក្រសាំង សង្កាត់សំរោងក្រោម សង្កាត់ចោមចៅទី១ សង្កាត់ចោមចៅទី២ សង្កាត់កាកាបទី១ និងសង្កាត់កាកាបទី២ ដែលជាអ្នកអនុវត្តការងារចុះបញ្ជីតាមទម្រង់បែបបទថ្មីនេះផ្ទាល់ ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ស្តាប់ការធ្វើបទបង្ហាញរបស់ក្រុមគ្រូបង្គោល ដើម្បីឱ្យការអនុវត្តការងារនេះអាចប្រព្រឹត្តទៅបានប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងប្រសិទ្ធផលខ្ពស់។