ឯក​ឧត្តម​ នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ក់​ ជីតូ​ អគ្គស្នងការរងនគបាលជាតិ​ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីផ្សព្វផ្សាយ សេចក្តីសម្រេច​ គោលការណ៍ណែនាំនានា​ និងរបាយការណ៍ វឌ្ឍនភាពការងារ​ ប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង
Tue,14 November 2023 (Time 10:42 AM)
ឯក​ឧត្តម​ នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ក់​ ជីតូ​ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីសម្រេច​ គោលការណ៍ណែនាំនានា​ និងរបាយការណ៍វឌ្ឍនភាពការងារ​ប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀនខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ២កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលាខេត្តស្ទឹងត្រែង​ បានរៀបចំពីធីផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីសម្រេច​ គោលការណ៍ណែនាំនានា​ និងរបាយការណ៍វឌ្ឍនភាពការងារ​ប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀនខេត្ត​ ក្រោមអធិបតី​ភាព​ ឯក​ឧត្តម​ នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ក់​ ជីតូ​ អគ្គស្នងការរងនគបាលជាតិ​ និងជាអគ្គលេខាធិការរងនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​ អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន និងឯកឧត្តម​ ធូ​ ចាន់ពៅ​ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តនិងជាប្រធានលេខាធិការដ្ឋាននៃគណៈកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀនខេត្ត​ ដោយមានការចូលរួមពីមន្ទីរ​ អង្គភាពជុំវិញខេត្ត។
ឯក​ឧត្តម​ នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ម៉ក់​ ជីតូ​ បានគូស​បញ្ជាក់ពីគោលបំណងនៃការងារថ្ងៃនេះ​ដេីម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងសភាពការណ៍គ្រឿងញៀននិងដើម្បីលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាព ការងារប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ដោយអនុលោមតាមស្មារតីនៃកិច្ចប្រជុំរបស់អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន នៃរាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧​ នៃរដ្ឋសភា ដោយគោរពអនុវត្តតាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់​ ខ្ពស់ប្រកបដោយឆន្ទៈមុតស្រួច របស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដើម្បី ដោះស្រាយទុក្ខកង្វល់របស់ប្រជាពលរដ្ឋ ធានា​បាននូវសុវត្ថិភាព សណ្ដាប់ធ្នាប់ សន្តិសុខ និងការអភិវឌ្ឈន៍ សង្គម ព្រមទាំងឈានទៅកាត់បន្ថយ និងលុបបំបាត់គ្រឿងញៀននៅកម្ពុជា អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន សូមដាក់ចេញ​នូវគោលការណ៍ណែនាំ សម្រាប់ចាត់តាំងអនុវត្តការងារប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន លេីចំណុចអាទិភាពដូចខាងក្រោម៖