ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួង រៀបចំដែនដីនគរូបនីយកម្ម​ និងសំណង់ បានអនុញ្ញាតទទួលជួប ជាមួយ ប្រតិភូសមាគម នាវាយុវជន អាស៊ីអាគ្នេយ៍កម្ពុជា នៅទីស្ដីការក្រសួង
Sat,18 November 2023 (Time 02:30 PM)
យុវជនគួរយកគំរូតាម​ និងចៀសវាង ទង្វើមួយចំនួន ដែលបានកើតឡើងនៅក្នុងសង្គមកម្ពុជា ដើម្បីអភិវឌ្ឍខ្លួនឯង​ និងចូលរួមអភិវឌ្ឍសង្គមជាតិឱ្យឈានទៅរកភាពរីកចម្រើនបន្ថែមទៀតនាពេលអនាគត
រាជធានីភ្នំពេញ៖នៅថ្ងៃសៅរ៍ ៦កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹង​​ថ្ងៃ​ទី១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី រដ្នមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដីនគរូបនីយកម្ម​ និងសំណង់ បានអនុញ្ញាតទទួលជួបជាមួយប្រតិភូសមាគមនាវាយុវជនអាស៊ីអាគ្នេយ៍កម្ពុជា នៅទីស្ដីការក្រសួង ។
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ បានបង្ហាញក្តីរីករាយនិងការសាទរ ចំពោះសមាគមនាវាយុវជនអាស៊ីអាគ្នេយ៍កម្ពុជា ដែលបានបំពេញបេសកកម្មប្រមូលផ្ដុំមូលធនមនុស្សតំណាងកម្ពុជាលើឆាកអន្តរជាតិ ដែលឆ្លើយតបទៅនឹងគោលនយោបាយយុទ្ធសាស្រ្តបញ្ចកោណរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល លើការកសាងមូលធនមនុស្ស ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេស។
ជាមួយនេះ ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី សាយ សំអាល់ ក៏បានរំលេចអំពីសច្ចភាពប្រវត្តិសាស្ត្រដែលកម្ពុជាបានឆ្លងកាត់នារយៈកាលកន្លងមកដើម្បីជាមេរៀនបទពិសោធន៍ចំណេះដឹងដែលយុវជនគួរយកគំរូតាមរឺត្រូវចៀសវៀងដើម្បីអភិវឌ្ឍខ្លួនឯងនិងសង្គមជាតិ ឱ្យឈានឆ្ពោះទៅរកភាពរីកចម្រើននាពេលអនាគតផងដែរ។