ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អញ្ជើញចូលរួម ពិនិត្យមើលការ បណ្តេញជនជាតិជប៉ុន ២៥នាក់ ចេញពីកម្ពុជា ក្រោយយកទឹកដីកម្ពុជា ប្រព្រឹត្តបទល្មើសឆបោក តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ
Wed,08 November 2023 (Time 07:13 PM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អញ្ជើញចូលរួមពិនិត្យមើលការបណ្តេញជនជាតិជប៉ុន ២៥នាក់ ចេញពីកម្ពុជា ក្រោយយកទឹកដីកម្ពុជា ប្រព្រឹត្តបទល្មើសឆបោកតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ
នារសៀលថ្ងៃពុធ ១០រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានកណ្តាលសន្តិសុខ បានអញ្ជើញចូលរួមពិនិត្យមើលការបណ្តេញជនសង្ស័យជនជាតិជប៉ុន ចំនួន២៥នាក់ រួមជាមួយវត្ថុតាងចេញពីព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្រោយយកទឹកដីកម្ពុជាប្រព្រឹត្តបទល្មើសឆបោកតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ដែលត្រូវបានបង្ក្រាបកាលពីថ្ងៃទី១១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅ ជនជាតិជប៉ុនទាំងនេះ ត្រូវបានបញ្ជូនចេញតាមជើងហោះហើរ Malaysia Airlines នៅអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិភ្នំពេញ ។