ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី កើត រិទ្ធ បានអញ្ជើញចូលរួម ជាគណៈអធិបតីក្នុងពិធីសម្ពោធ ដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការអគារសិក្សា ១ខ្នង កម្ពស់ ៤ជាន់ នៃវិទ្យាល័យព្រះមុនីវង្ស និងពិធីជូនរង្វាន់ ដល់សិស្សប្រឡងជាប់ មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និទ្ទេស A ចំនួន ៧៧រូប នៅខេត្តបាត់ដំបង
Mon,25 December 2023 (Time 06:11 AM)
ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្នមន្ត្រី កើត រិទ្ធ បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតីក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការអគារសិក្សា ១ខ្នង កម្ពស់ ៤ជាន់ នៃវិទ្យាល័យព្រះមុនីវង្ស និងពិធីជូនរង្វាន់ដល់សិស្សប្រឡងជាប់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និទ្ទេស A ចំនួន ៧៧រូប នៅខេត្តបាត់ដំបង
ខេត្តបាត់ដំបង៖នាថ្ងៃអាទិត្យ ១២កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញចូលរួមជាគណៈអធិបតីនៅក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការអគារសិក្សា ១ខ្នង មានកម្ពស់៤ជាន់ និងមាន៣០បន្ទប់ នៃវិទ្យាល័យព្រះមុនីវង្ស និងពិធីជូនរង្វាន់សិស្សប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ ឆ្នាំ២០២៣ ដែលទទួលបាននិទ្ទេសA ចំនួន ៧៧រូប នៅទូទាំងខេត្តបាត់ដំបង។
ពិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងមានការអញ្ជើញចូលរួមផងដែរពីសំណាក់ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី ជាតំណាងរាស្ត្រ, សមាសភាពនៃក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តបាត់ដំបង, ប្រធាន និងសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្តបាត់ដំបង, អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង, មន្រ្តីរាជការ អាជ្ញាធរ និងកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ ព្រមទាំងសប្បុរសជន លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ យុវជន សិស្សានុសិស្ស និងប្រជាពលរដ្ឋនៃខេត្តបាត់ដំបងយ៉ាងច្រើនកុះករ។
សូមគូសបញ្ជាក់ផងដែរថា សិស្សដែលទទួលបាននិទ្ទេស A ទាំង ៧៧រូប នេះ ទទួលបានក្នុងម្នាក់ៗនូវ ម៉ូតូ១គ្រឿង មួកសុវត្ថិភាពចំនួន១ និងបណ្ណសរសើរចំនួន១។