អនុគណៈកម្មការរៀបចំពិធីបុណ្យសពប្រជុំពិភាក្សាការងារដើម្បីត្រៀមរៀបចំពិធីដង្ហែ និងពិធីបូជាសព ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ
-------------------------
នារសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ អនុគណៈកម្មការរៀបចំពិធីបុណ្យសពដឹកនាំដោយឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ជួន សុវណ្ណ រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូ​អមនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ បានអញ្ចើញជួបប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយក្រុមគ្រួសារសពដើម្បីត្រៀមរៀបចំពិធីដង្ហែ និងពិធីបូជាសព ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ តំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តកំពង់ធំ និងជាអគ្គទេសាភិបាលកិត្តិយសធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ដែលបានទទួលមរណភាព នៅថ្ងៃសុក្រ ៨រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ១០:៣៥នាទីព្រឹក ក្នុងជន្មាយុ ៧៣ឆ្នាំ ដោយរោគាពាធ ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនាថ្ងៃទី៣០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន សម្ដេចមហារដ្ឋសភាធិកាធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភា សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវ នៅខាងមុខវត្តបុទុមវតី រាជវរារាម ស្ថិតក្នុង ខណ្ឌដូនពេញ រាជនីភ្នំពេញ។