ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្ដាល ចុះជួយមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងលើកទឹកចិត្តដល់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សប្រឡងជាប់ មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិឆ្នាំ២០២៤ ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ
Mon,11 November 2024 (Time 11:57 AM)
ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងលើកទឹកចិត្តដល់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សប្រឡងជាប់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិឆ្នាំ២០២៤ ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ
ស្រុកស្រីសន្ធរ៖នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី១១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកអគ្គនាយកកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្ដាលចុះជួយមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ និងសហការី បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល និងលើកទឹកចិត្តដល់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សប្រឡងជាប់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិឆ្នាំ២០២៤ ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ។ ដោយមានវត្តមានចូលរួមឯកឧត្តម ហេង វណ្ណនី អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក គណៈអភិបាលស្រុក និងមន្រ្តីរាជការរដ្ឋបាលស្រុក ព្រមទាំងក្រុមប្រឹក្សាឃុំ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សប្រឡងជាប់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សរុបចំនួន ៧៦៨នាក់ ដែលប្រារព្ធធ្វើនៅវិទ្យាល័យស្រីសន្ធរ ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម។
ក្នុង​ពិធីសំណេះ​សំណាល​ជាមួយសិស្សជ័យលាភីប្រឡងជាប់ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ បាន​ឧបត្ថម្ភ​ថវិកា​ដល់​ ១)សិស្សនិទ្ទេស​ ​(A)​ ចំនួន​ ៩នាក់​ ទទួលបានម៉ូតូ​ Honda Wave 110 ចំនួន​ ០១គ្រឿង មួកសុវត្តិភាពចំនួន០១ រួមជាមួយថវិកា ព្រះអនុគណស្រុកស្រីសន្ធរ ចំនួន​ ១០០ដុល្លារ​អាមេរិក​ ២) សិស្សនិទ្ទេស (B) ចំនួន ៤២នាក់ ម្នាក់ៗ ទទួលបានថវិកា ២០០.០០០រៀល​ ៣)​សិស្សនិទ្ទេស​ (C)​ ចំនួន​ ១៣៧នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកា ១០០.០០០រៀល​ ៤)​សិស្សនិទ្ទេស​ (D)​, (E)​ ចំនួន​ ៣៨៥នាក់​ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកា ៥០.០០០រៀល រួមជាមួយនាយកសាលា លោក​គ្រូ​ អ្នកគ្រូ​ ថ្នាក់​ទី​១២​ វិទ្យាល័យទាំង​៦​ ក្នុងស្រុកស្រីសន្ធរ​ ចំនួន​ ១១៤នាក់​ ម្នាក់​ៗ​ទទួលបានថវិកាចំនួន ១០០.០០០រៀល​ និងមន្ត្រីសាលាស្រុក មេឃុំ​ ក្រុមការងារយុវជន​ ៤៤នាក់ ក្នុងម្នាក់ៗទទួលបានថវិកាចំនួន ៥០.០០០រៀល​ ។