ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន នាយរងសេនាធិការចម្រុះ បានបន្តអមដំណើរជាមួយ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អញ្ចើញនាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនបណ្តាបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពជំនាញ និងបណ្តាសាលា ចំណុះអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន
Sat,02 November 2024 (Time 12:26 PM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន នាយរងសេនាធិការចម្រុះ បានបន្តអមដំណើរជាមួយ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អញ្ចើញនាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនបណ្តាបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពជំនាញ និងបណ្តាសាលាចំណុះអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន
(ភ្នំពេញ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន នាយរងសេនាធិការចម្រុះ នាយកទីចាត់ការ ចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការ បានបន្តអមដំណើរជាមួយ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ អញ្ចើញនាំយកអាវរងា ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ទៅចែកជូនបណ្តាបញ្ជាការដ្ឋានទ័ពជំនាញ និងបណ្តាសាលាចំណុះអគ្គបញ្ជាការដ្ឋាន។
ពិធីចែកអាវរងា បានធ្វើឡើងនៅបញ្ជាការដ្ឋានវិស្វកម្មអគ្គបញ្ជាការ ដោយមានកងឯកភាពមកទទួល រួមមាន៖ បញ្ជាការដ្ឋានវិស្វកម្ម បញ្ជាការដ្ឋានការពារអាកាស បញ្ជាការដ្ឋានរថក្រោះ បញ្ជាការដ្ឋានកាំភ្លើងធំ បញ្ជាការដ្ឋានបញ្ជូនសារ បញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បញ្ជាការដ្ឋានជាតិកម្លាំងពិសេសប្រឆាំងភេរវកម្ម វិទ្យាស្ថានបញ្ជាការ-សេនាធិការ វិទ្យាស្ថាននាយទាហានចម្រុះ សាលានាយទាហានសកម្ម និងមជ្ឈមណ្ឌលហ្វឹកហ្វឺនជំនាញការពារព្រំដែន។
មានមតិសំណេះសំណាល នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន បានវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះការធ្វើពលិកម្មរបស់កងកងទ័ព ដែលជាកម្លាំងស្នូលក្នុងភារកិច្ចការពារបូរណភាពទឹកដី ក្នុងនោះកងកម្លាំងវិស្វកម្មបានរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការកសាង ស្តារហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធបណ្តាញផ្លូវគមនាគមន៍តាមតំបន់ព្រំដែន ប្រែក្លាយតំបន់ព្រំដែនមានការអភិវឌ្ឍន៍ និងរីកចម្រើនជាបន្តបន្ទាប់។
នាយឧត្តមសេនីយ៍អគ្គមេបញ្ជាការ បានលើកឡើងពីយុទ្ធសាស្រ្តរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អតីតនាយករដ្ឋមន្រ្តី បច្ចុប្បន្នជាប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងបន្តដឹកនាំដោយសម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនីតិកាលទី៧ បានខិតខំកសាងខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែនមួយច្បាស់លាស់ ជាសមិទ្ធផលប្រវត្តិសាស្ត្រមិនធ្លាប់មាន ដើម្បីទុកជាមរតកសម្រាប់ប្រជាជាតិកម្ពុជាជានិច្ចនិរន្តរ៍។