ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញចូលរួមអមដំណើរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន នាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនដល់ កងកម្លាំងឈរជើងការពារ នៅតាមបណ្តាកោះ មូលដ្ឋានសមុទ្រ ទន្លេ អង្គភាពកងទ័ពជើងទឹក
Sat,02 November 2024 (Time 07:42 AM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន បានអញ្ចើញចូលរួមអមដំណើរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន នាំយកអាវរងា ទៅចែកជូនដល់កងកម្លាំងឈរជើងការពារ នៅតាមបណ្តាកោះ មូលដ្ឋានសមុទ្រ ទន្លេ អង្គភាពកងទ័ពជើងទឹក
(កំពង់ស្ពឺ)៖នៅថ្ងៃសុក្រ ១កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហួត ឈាងអន នាយរងសេនាធិការចម្រុះ នាយកទីចាត់ការ ចលនូប្បត្ថម្ភ អគ្គបញ្ជាការ បានអញ្ចើញចូលរួមអមដំណើរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន អគ្គមេបញ្ជាការនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ អញ្ចើញនាំយកអាវរងាជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន, សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត, សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ទៅចែកជូនដល់កងកម្លាំងឈរជើងការពារនៅតាមបណ្តាកោះ មូលដ្ឋានសមុទ្រ ទន្លេ អង្គភាពកងទ័ពជើងទឹក។
ពិធីប្រគល់និងទទួលអាវរងា ធ្វើឡើងនៅបញ្ជាការដ្ឋានការពារកោះឆ្នេរ ក្នុងភូមិសាស្ត្រស្រុកភ្នំស្រួច ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដោយមានបណ្តាកងឯកភាពចំណុះមកទទួលផ្ទាល់ រួមមាន៖ បញ្ជាការដ្ឋានការពារកោះ ឆ្នេរ មូលដ្ឋានសមុទ្ររាម ទីបញ្ជាការជួរមុខ គណៈកម្មាធិការជាតិសន្តិសុខលំហសមុទ្រ បញ្ជាការដ្ឋានពិសេសប្រឆាំងភេរវកម្ម និងវិទ្យាស្ថានកងទ័ពជើងទឹក។
នៅក្នុងឱកាសនោះដែរ នាយឧត្តមសេនីយ៍ វង្ស ពិសេន ក៏បានក្រើនរម្លឹកដល់មេបញ្ជាការគ្រប់រូប បង្កើនការយកចិត្តទុកដាក់ប្រសាសន៍ណែនាំសម្តេចបវរធិបតីនាយករដ្ឋមន្រ្តី ពាក់ព័ន្ធអំពីយោធិនពិការយោធិនចូលនិវត្តន៍ ក្នុងនោះយោធិនដែលមានជំនាញ មានសមត្ថភាពត្រូវរក្សាទុកដើម្បីបន្សាំ និងបណ្ដុះបណ្ដាលអ្នកបន្តវេន ហើយយោធិនដល់អាយុចូលនិវត្តន៍ ប៉ុន្ដែនៅក្មេង នៅមានកម្លាំង សូមឱ្យផ្អាកការចូលនិវត្តន៍៕