ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧នៃរដ្នសភា បានអញ្ចើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារ ជាមួយប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ វិទ្យាសាស្រ្ត វប្បធម៌ បច្ចេកវិទ្យា និងបរិស្ថាន នៃរដ្ឋសភាអំណាចប្រជាជនគុយបា
Wed,27 November 2024 (Time 07:54 AM)
ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧នៃរដ្នសភា បានអញ្ចើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ វិទ្យាសាស្រ្ត វប្បធម៌ បច្ចេកវិទ្យា និងបរិស្ថាន នៃរដ្ឋសភាអំណាចប្រជាជនគុយបា
ភ្នំពេញ៖នៅរសៀលថ្ងៃអង្គារ ១១រោច ខែកត្តិក ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ នៃរដ្ឋសភា (គណៈកម្មការទី៧) បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោកជំទាវ ម៉ាថា កាម៉ង់ មេសា វ៉ាឡិនហ្សាណូ (H.E.Mrs. Martha Del Carment Mesa Valenciano) ប្រធានគណៈកម្មការអប់រំ វិទ្យាសាស្រ្ត វប្បធម៌ បច្ចេកវិទ្យា និងបរិស្ថាន នៃរដ្ឋសភាអំណាចប្រជាជនគុយបា នៅវិមានរដ្ឋសភា ។
ក្នុងជំនួបពិភាក្សាការងារនេះ ក្នុងគោលបំណងផ្លាស់ប្ដូរបទពិសោធន៍ការងារស្តីពីតួនាទីភារកិច្ចទទួលបន្ទុករបស់គណៈកម្មកាជំនាញនៃរដ្ឋសភាទាំង២ និងការងារនីតិកម្មក្នុងក្របខណ្ឌនីតិប្បញ្ញត្តិ និងការងារការទូតសភា។ ជាមួយគ្នានោះ ភាគីទាំង២ ក៏បានស្នើសុំផ្លាស់ប្តូរទស្សនកិច្ចរវាងគណៈកម្មការជំនាញនៅក្នុងរដ្ឋសភាទាំង២ ដើម្បីទុកជាការពិសោធន៍ក្នុងការធ្វើច្បាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យទទួលបន្ទុករបស់ខ្លួន។
ភាគីទាំង២ ក៏បានលើឡើងពីប្រវត្តិទាក់ទងនឹងវិស័យអប់រំដែលមានជាមួយគ្នាតាំងជាយូរណាស់មកហើយ នឹងការផ្តល់អាហារូបករណ៍របស់គុយបា ជូនដល់សិស្សនិស្សិតកម្ពុជាទៅសិក្សានៅប្រទេសគុយបា៕