លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍កាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ បានអញ្ជេីញជួបសំណេះសំណាល​ និងចែកអំណោយមនុស្សធម៌ ជូនដល់គ្រួសារអតីតយុទ្ធជន​ និងយោធិនពិការ ចំនួន​ ៤៥៥គ្រួសារ​ នៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ
Sat,30 November 2024 (Time 12:23 PM)
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍កាកបាទក្រហមកម្ពុជា និងជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ នៅថ្ងៃសៅរ៍ ទី៣០​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០២៤នេះ​ បានអញ្ជេីញជួបសំណេះសំណាល​ និងចែកអំណោយមនុស្សធម៌ជូនដល់គ្រួសារអតីតយុទ្ធជន​ និងយោធិនពិការចំនួន​ ៤៥៥គ្រួសារ​ រស់នៅភូមិស្រះទឹកតេជោសែនជ័យ ឃុំចុងកាល់ ស្រុកចុងកាល់ ខេត្តឧត្តរមានជ័យ។
គ្រួសារអតីតយុទ្ធជន​ និងយោធិនពិការទាំង ៤៥៥គ្រួសារ​ មានក្តីរំភេីបរីករាយឥតឧបមាដោយបានទទួលអំណោយមនុស្សធម៌ពីកាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ ដែលមាន​ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី​ នរោត្តម​ មុនិនាថ​ សីហនុ​ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ​ ជាព្រះប្រធានកិត្តិយស​ និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត​ ប៊ុន​ រ៉ានី​ ហ៊ុនសែន​ ជាប្រធាន​ ដោយក្នុងគ្រួសារនីមួយៗទទួលបាន៖​ អង្ករ​ ២៥គីឡូក្រាម,​ មី១កេស,​ ត្រីខ​ ១០កំប៉ុង,​ ទឹកស៊ីអ៊ីវ​ ១យួរ,​ ឃីត​ (មុង​ ភួយ​ សារុង​ ក្រមា)​ ១កញ្ចប់,​ ភេសជ្ជៈបាកាស​ ៦កំប៉ុង​ និងថវិកា​ ៥០.០០០រៀល៕