គណៈប្រតិភូកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ៤រូប ចូលរួមសិក្ខាសាលាអន្តរជាតិស្តីពី «ភាពធន់សហគមន៍» រយៈពេល២ថ្ងៃ នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ឆ្លេីយតបតាមការអញ្ជេីញរបស់កាកបាទក្រហមចិន និងអនុវត្តតាមការចាត់តាំងរបស់ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា, គណៈប្រតិភូកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ៤រូប ដឹកនាំដោយ លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ បានចូលរួមសិក្ខាសាលាអន្តរជាតិស្តីពី «ភាពធន់សហគមន៍» ដែលប្រព្រឹត្តទៅរយៈពេល ២ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី១១ ដល់ទី១២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅទីក្រុងគួយយ៉ាង ខេត្តគួយចូវ សាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ដែលរៀបចំកាកបាទក្រហមចិន។ ពិធីបេីកសិក្ខាសាលាអន្តរជាតិ បានប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតី លោក He Wei ប្រធានកាកបាទក្រហមចិន និងអញ្ជេីញចូលរួមពីលោកស្រី Olga Dzhumaeva ប្រធានប្រតិភូសហព័ន្ធអន្តរជាតិ ប្រចាំតំបន់អាស៊ីខាងកេីត, លោក Boris Kelečević អនុប្រធានប្រតិភូ អាយ.ស៊ី.អរ.ស៊ី. ប្រចាំតំបន់អាស៊ីខាងកេីត, សមាគមជាតិចំនួន៨ នៃតំបន់អាស៊ីខាងកេីត, ព្រមទាំងសាខាកាកបាទក្រហមចិន សរុបចំនួន ១២៨នាក់។ ក្នុងថ្ងៃទី១ នៃសិក្ខាសាលាអន្តរជាតិនេះ មានកិច្ចប្រជុំពេញអង្គចំនួន២ គឺ (ទី១) ស្តីពី «ការកសាងភាពធន់សហគមន៍ក្រោមបរិបទនៃការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ» ដែលមានបទអន្តរាគមន៍ចំនួន៥ និង(ទី២ ) ស្តីពី «ការកសាងភាពធន់សហគមន៍ក្រោមបរិបទនគរូបនីយកម្ម» ដែលមានបទអន្តរាគមន៍ចំនួន៤ ក្នុងនោះ លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានឡេីងធ្វេីបទអន្តរាគមន៍ស្តីពី «ការកសាងភាពធន់សហគមន៍ក្នុងការឆ្លេីយតបនឹងគ្រោះមហន្តរាយក្នុងទីក្រុង»។ជាមួយគ្នានេះ គណៈប្រតិភូទាំងអស់ បានអញ្ជេីញទៅទស្សនកិច្ចនៅ «សហគមន៍ Fenjin ដែលរួមបញ្ចូលកម្មវិធីកសាងភាពធន់ ស្ថិតនៅ ខេត្តគួយចូវ» និងទស្សនកិច្ច «សួនអនុស្សាវរីយ៍នៃសង្គ្រាមប្រឆាំងនឹងជប៉ុន របស់ក្រុមជំនួយវេជ្ជសាស្ត្រនៃកាកបាទក្រហមចិន»៕