ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញជាអធិបតីក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានស្តីពីការត្រៀមរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ ការប្រកួតបាល់ទាត់មិត្តភាព ដើម្បីអបអរសាទរ«ទិវាសន្តិភាពកម្ពុជា» ======================នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ៩រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានស្តីពីការត្រៀមរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ ការប្រកួតបាល់ទាត់មិត្តភាព ដើម្បីអបអរសាទរ«ទិវាសន្តិភាពកម្ពុជា»។ អញ្ជើញមានវត្តមាននាឱកាសនោះរួមមាន ឯកឧត្តមអភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ លោកជំទាវ លោក លោកស្រី ថ្នាក់ដឹកនាំ និងអ្នកសារព័ត៌មានជាច្រើនរូប។ ថ្លែងទៅកាន់អង្គសន្និសីទ ឯកឧត្តម កើត ឆែ បានមានប្រសាសន៍ថា ការប្រកួតមិត្តភាពនេះគឺជាគំនិតផ្តួចផ្តើមដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាគ្រូបង្វិកកិត្តិយសក្រុមកីឡាបាល់ទាត់តារាកម្ពុជា ដើម្បីអបអរសាទរ ទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា ២៩ ធ្នូ ដែលរាជរដ្ឋាភិបាលបានសម្រេចយកថ្ងៃបញ្ចប់សង្រ្គាមស៊ីវិល តាមរយៈនយោបាយ ឈ្នះ ឈ្នះ ជា «ទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា» កាលពីឆ្នាំ២០២៣កន្លងទៅ។ ឯកឧត្តមក៏បានបញ្ជាក់ផងដែរថា ទិវាសន្តិភាព មានអត្ថន័យឆ្លុះបញ្ចាំងឱ្យឃើញនូវភាពសំបូរសប្បាយរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្រោមម្លប់នៃសន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍឥតឈប់ឈរ។