ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីសន្និបាត ប្រចាំត្រីមាស លើកទី៨ របស់សមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា នៅសណ្ឋាគារ OAKWOOD PREMIER PHNOM PENH
Fri,26 January 2024 (Time 04:51 PM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសន្និបាតប្រចាំត្រីមាសលើកទី៨ របស់សមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា នៅសណ្ឋាគារ OAKWOOD PREMIER PHNOM PENH
-------------------------------
ដោយបានការអនុញ្ញាតពី ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នារសៀលថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍ ១៥កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានកណ្តាលសន្តិសុខ បានផ្តល់កិត្តិយសអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតី ក្នុងពិធីសន្និបាតប្រចាំត្រីមាសលើកទី០៨ របស់សមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា ដែលមានសមាជិកចូលរួមប្រមាណជាជិត ១០០នាក់ នៅសណ្ឋាគារ OAKWOOD PREMIER PHNOM PENH រាជធានីភ្នំពេញ។
ក្នុងនោះ ឯកឧត្តមអធិបតី ក៏បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុខ នីត្យា ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងបទល្មើសបច្ចេកវិទ្យា ធ្វើបទបង្ហាញ ស្ដីពី «វិធាន និងដំណើរការនីតិវិធីបណ្ដឹង និងកិច្ចការពារអតិថិជនលើបទល្មើសបច្ចេកវិទ្យា» ដើម្បីចែករំលែកចំណេះដឹង បទពិសោធន៍ ទាក់ទងនឹងបទប្បញ្ញតិ្តនានា ដែលនឹងត្រូវដាក់ចេញ និងកំពុងមានជាធរមាន ក៏ដូចជាការចែករំលែកអំពីវិធាន និងនីតិវិធី នៃបណ្ដឹងទាក់ទងនឹងការប្រឆាំងបទល្មើសបច្ចេកវិទ្យា ដើម្បីឱ្យសមាជិកទាំងអស់បានស្វែងយល់បន្ថែមអំពីបញ្ហាប្រឈម និងវិធានការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាល នៅក្នងកិច្ចការទប់ស្កាត់បទល្មើសតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា។
មានប្រសាសន៍ក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម អគ្គស្នងការរង និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានកណ្តាលសន្តិសុខ បានផ្តល់អនុសាសន៍សំខាន់ៗ ដល់សមាជិកទាំងអស់ នៅក្នុងអង្គពិធី អំពីការការពារខ្លួនពីការវាយប្រហារនានាតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ និងលើកទឹកចិត្តដល់ធនាគារទាំងអស់ សូមធ្វើការចែករំលែកព័ត៌មានសំខាន់ៗ ទៅដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន ដើម្បីអាចជៀសផុតពីការឆបោកតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ។