ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្នាភិបាលកម្ពុជា បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធី បាឋកថាស្តីពី ការអភិវឌ្ឍភូមិសាស្ត្រនយោបាយ និងភូមិសាស្ត្រសេដ្ឋកិច្ច ក្រោមរជ្ជការ លោកប្រធានាធិបតី ដូណាល់ត្រាំ ២.០
Fri,06 December 2024 (Time 06:28 PM)
ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធីបាឋកថាស្តីពី ការអភិវឌ្ឍភូមិសាស្ត្រនយោបាយ និងភូមិសាស្ត្រសេដ្ឋកិច្ច ក្រោមរជ្ជការលោកប្រធានាធិបតី ដូណាល់ត្រាំ ២.០
ក្រុងព្រះសីហនុ៖នៅថ្ងៃសុក្រ ៦កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ឯកឧត្តម លូ គីមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្នាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនសយកកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធីបាឋកថាស្តីពី “ការអភិវឌ្ឍភូមិសាស្ត្រនយោបាយ និងភូមិសាស្ត្រសេដ្ឋកិច្ច ក្រោមរជ្ជការលោកប្រធានាធិបតី ដូណាល់ត្រាំ ២.០” ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម សាស្ត្រាចារ្យបណ្ឌិតសភាចារ្យ សុក ស៊ីផាន់ណា ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ទទួលបន្ទុកបេសកកម្មពិសេស (កិច្ចការសេដ្ឋកិច្ច និងពាណិជ្ជកម្មពហុភាគី) និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការផ្តល់យោបល់លើគោលនយោបាយ ។
បឋកថា ស្តីពី “ការអភិវឌ្ឍភូមិសាស្រ្តនយោបាយ និងភូមិសាស្រ្តសេដ្ឋកិច្ច ក្រោមរជ្ជកាលលោកប្រធានាធិបតី ដូណាល់ត្រាំ ២.០” ជូនចំពោះថ្នាក់ដឹកនាំកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ មន្ត្រីសាខគយនិងរដ្ឋាករកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ មន្ត្រីប៉ុស្តិច្រកទ្វារកំពង់ផែ និងមន្ត្រីសាលាខេត្តព្រះសីហនុ។