លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សិត សិលា និងលោក ភោគ សាវុធ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នងពិធីសំណេះសំណាល និងពិសាអាហារសាមគ្គី អបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លេីកទី៤៥ ទិវាជ័យជម្នះ ៧ មករា នៅអធិការដ្នានស្រុកកងមាស ==============នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ១៣រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សិត សិលា ស្នងការរងទទួលផែនអន្តោប្រវេសន៍នៃស្នងការដ្នាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងទទួលដឹកនាំអធិការស្រុកកងមាសនិងលោក ភោគ សាវុធ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកកងមាស បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំងនៃអធិការដ្នាននគរបាលស្រុកកងមាស និងពិសាអាហារសាមគ្គី អបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លេីកទី៤៥ ទិវាជ័យជម្នះ ៧ មករា លេីរបបប្រល័យពូជសាសន៍ ប៉ុល ពត (៧ មករា ១៩៧៩-៧ មករា ២០២៤) នៅអធិការដ្នានស្រុកកងមាស ខេត្តកំពង់ចាម។ព្រមទាំងមានការអញ្ចើញចូលរួមពី លោកអភិបាលរងស្រុក លោកនាយការិយាល័យ លោកវរសេនីយ៍ឯក ជា ជួន អធិការនគរបាលស្រុកកងមាស លោក លោកស្រី អធិការរង នាយផ្នែក នាយរង លោកនាយប៉ុស្តិ៍ នាយករងប៉ុស្តិ៍ និងមន្ត្រីនគរបាលក្នុងស្រុកកងមាសជាច្រើននាក់ទៀត ។លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សិត សិលា ស្នងការរង បានមានប្រសាសន៍ កើនរំលឹកដល់កងកម្លាំងទាំងអស់ បន្តយកចិត្តទុកដាក់ ខិតខំប្រឹងប្រែងបំពេញភារកិច្ច បម្រើប្រជាពលរដ្ឋ ពិសេសការផ្តល់សេវាសាធារណៈ សេវារដ្ឋបាល ប្រកបទៅដោយ គុណភាព និងតម្លាភាព, ពង្រឹងវិន័យកងកម្លាំង និងធានាឲ្យបាននូវសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈឲ្យបានកាន់តែល្អប្រសើរ ។បន្ទាប់មកលោក ភោគ សាវុធ អភិបាលស្រុកកងមាស បានអញ្ចើញមានប្រសាសន៍ថ្លែងក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំង និងអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លេីកទី៤៥ ទិវាជ័យជម្នះ ៧ មករា បានពាំនាំនូវការផ្ដាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខ ពីសំណាក់ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ជូនដល់កងកម្លាំងនគរបាលទាំងអស់ក្នុងស្រុកកងមាស ។លោកអភិបាលស្រុកកងមាស បានបន្ថែមថា ថ្ងៃនេះ គឺពិតជាផ្តើមចេញ ពីជ័យជម្នះ ៧មករា បើគ្មានជ័យជម្នះ ៧ មករា យើងពិតជាមិនអាចមានអ្វីៗដូចថ្ងៃនេះឡើយ នេះជាសច្ចធម៌ប្រវត្តិសាស្ត្រ ។ ការចងចាំជានិច្ច នូវថ្ងៃជ័យជម្នះ ៧មករា ដែលបាន សង្រ្គោះ ជីវិតប្រជាជនកម្ពុជានៅទូទាំងប្រទេស ឲ្យរួចផុតពីសេចក្ដីស្លាប់ និងបានរស់ នៅជួបជុំក្រុមគ្រួសារឡើងវិញដោយគ្មានការភ័យខ្លាច ទទួលបាននូវសិទ្ធសេរី គ្រប់បែបយ៉ាងនិងរស់នៅក្នុងសុខសន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍ រីកចម្រើនលើគ្រប់វិស៏យ ៕