ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិ ចុះជួយស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ចើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី៤៥ នៃទិវាជ័យជម្នះ៧មករា នៅស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម
Tue,09 January 2024 (Time 09:45 AM)
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ចើញជាអធិបតីក្នុងពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៥ នៃទិវាជ័យជម្នះ៧មករា នៅស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម
ស្រុកស្រីសន្ធរ៖នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១៣រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុក ជាប្រធានអគ្គនាយកកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ បានអញ្ចើញជាអធិបតីក្នុងពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៥ នៃទិវាជ័យជម្នះ ៧ មករា (៧.មករា.១៩៧៩ - ៧.មករា.២០២៤) ស្ថិតនៅសាលាស្រុកស្រីសន្ធរ ខេត្តកំពង់ចាម ។
ពិធីអបអរសាទរនេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម-លោកជំទាវ លោក ជាអនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយស្រុក, លោក ស៊ីម គង់ អភិបាលស្រុក ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក-ឃុំ, លោក-លោកស្រី ថ្នាក់ដឹកនាំរដ្ឋបាលស្រុក-ឃុំ, មន្ត្រីរាជការ រដ្ឋបាលស្រុក, កម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំង ៣, ក្រុមប្រឹក្សាឃុំ មេភូមិ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស យុវជន ប្រជាលរដ្ឋ សរុបប្រមាណ ៦១៦នាក់ ។
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយស្រុកស្រីសន្ធរ បានអានសុន្ទរកថា របស់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដែលមានន័យថា «ជោគជ័យ និងការសប្បាយរីករាយ របស់ប្រជាជនកម្ពុជា នៅថ្ងៃនេះ គឺពិតជាផ្តើមចេញ ពីជ័យជម្នះ ៧មករា បើគ្មានជ័យជម្នះ៧មករា យើងពិតជាមិនអាចមានអ្វីៗ ដូចថ្ងៃនេះឡើយ នេះជាសច្ចធម៌ប្រវត្តិសាស្ត្រ ។
សុន្ទរកថាបន្តថា ស្មារតី៧មករា ចារឹកជាប់ក្នុងមនសិការ របស់ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា គ្រប់រូប និងបានប្រែក្លាយទៅជាកម្លាំង មហាសាមគ្គីជាតិ ដើម្បីកសាង និងការពារមាតុភូមិ ប្រកបដោយវីរភាព ដែលធ្វើឱ្យប្រជាជាតិយើង បានឈានឡើងពីជ័យជម្នះមួយ ទៅកាន់ជ័យជម្នះមួយទៀត ឥតឈប់ឈរ» ។