ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា បានចូលរួមជាមួយ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អញ្ចើញអាហារការងារជាមួយ ប្រធានសេនាអនុព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ FBI អមស្ថានទូតសហរដ្ឋអាមេរិក និងអនុប្រធានសេនាអនុព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ FBI ជម្រាបលា ខណៈអាណត្តិចប់បេសកកម្មការងារ នៅកម្ពុជា===================នៅថ្ងៃចន្ទ ៣កើត ខែមាឃ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ឌី វិជ្ជា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាប្រធាននាយកដ្នានកណ្ដាលសន្តិសុខ បានចូលរួមជាមួយ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ អញ្ចើញអាហារការងារជាមួយ លោកស្រី AMY L.SHUMAN ប្រធានសេនាអនុព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ FBI អមស្ថានទូតសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកស្រី Kathleen Nicolls អនុប្រធានសេនាអនុព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ FBI អមស្ថានទូតសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជម្រាបលា ខណៈអាណត្តិចប់បេសកកម្មការងារនៅកម្ពុជា។ក្នុងជំនួបនេះ លោកស្រី AMY L.SHUMAN ប្រធានសេនាអនុព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ FBI អមស្ថានទូតសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានជម្រាបជូន ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ អំពីលទ្ធផលកិច្ចសហប្រតិបត្តិការល្អកន្លងមករបស់ក្រុមការងារការិយាល័យសម្របសម្រួលកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ «TASK FORCE» របស់អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ជាមួយស្ថាប័ន FBI និងបានវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះផងដែរ។ជាមួយគ្នានេះដែរ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បានជំរុញឲ្យក្រុមការងារ «TASK FORCE» បន្តយកចិត្តទុកដាក់ពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិឲ្យបានល្អបន្ថែមទៀតពាក់ព័ន្ធទៅលើការប្រឆាំងបទល្មើសឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន, ការប្រឆាំងបទល្មើសសម្អាតប្រាក់ និងបទល្មើសប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស។ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ ក៏បានស្នើឲ្យ ភាគី FBI ជួយបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពដល់នគរបាលជាតិកម្ពុជា ទៅបច្ចេកទេសអន្តរាគមន៍, ការប្រឆាំងបទល្មើសឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន, ការស៊ើបអង្កេតបទល្មើសសម្អាតប្រាក់ និងបទល្មើសប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស។ជាការឆ្លើយតប លោកស្រី AMY L.SHUMAN ប្រធានសេនាអនុព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ FBI អមស្ថានទូតសហរដ្ឋអាមេរិក ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានគាំទ្រទាំងស្រុងចំពោះការលើកឡើងរបស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ ទៅលើការជួយបណ្តុះបណ្តាលកសាងសមត្ថភាពដល់នគរបាលជាតិកម្ពុជា សំដៅរួមគ្នាបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងបង្រ្កាបបទល្មើសឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន, បទល្មើសសម្អាតប្រាក់ និងបទល្មើសប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស៕