ឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក​ សុខ​ វាសនា​ អគ្គនាយក​អន្តោប្រវេសន៍​ អញ្ជេីញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ​ឆ្លង​ និងប្រមូលធាតុចូលបន្ថែម លេីសេចក្ដី ព្រាងផែនការ យុទ្ធសាស្រ្តរយៈពេល៥ឆ្នាំ ​របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍​
Fri,23 February 2024 (Time 08:50 AM)
កិច្ចប្រជុំ​ឆ្លង​ និងប្រមូលធាតុចូលបន្ថែមលេីសេចក្ដីព្រាងផែនការយុទ្ធសាស្រ្តរយៈពេល៥ឆ្នាំ(២០២៤-២០២៨)​ របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍​
ភ្នំពេញ៖នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៣កើត ខែមាឃ ឆ្នាំថោះ​ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧​ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក​ សុខ​ វាសនា​ អគ្គនាយក​ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍​ អញ្ជេីញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ​ឆ្លង​ និងប្រមូលធាតុចូលបន្ថែមលេីសេចក្ដីព្រាងផែនការយុទ្ធសាស្រ្តរយៈពេល៥ឆ្នាំ​(២០២៤-២០២៨)​ របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍​ ។
កិច្ចប្រជុំនេះក៏មានអញ្ជេីញចូលរួមពីឯកឧត្តម​-លោកជំទាវអគ្គនាយករង​ លោក-លោកស្រីប្រធាននាយកដ្ឋាន​ លោកអនុប្រធាននាយកដ្ឋាន​ នាយ-នាយរងការិយាល័យ​ និងមន្រ្តីពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត។
ជាកិច្ចចាប់ផ្ដេីមឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក​ សុខ​ វាសនា​ អគ្គនាយក​អន្តោប្រវេសន៍​ បានមានមតិស្វាគមន៍បើកអង្គប្រជុំ ដោយបានគូសបញ្ជាក់អំពីសារៈសំខាន់នៃការរៀបចំគម្រោងផែនការយុទ្ធសាស្រ្តរបស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ជំនាញទាំងអស់ដើម្បីបម្រើដល់ការបំពេញភារកិច្ចរបស់អង្គភាពសម្រេចបានតាមផែនការសកម្មភាពប្រចាំឆ្នាំរបស់អង្គភាពនីមួយៗ​ និងអនុញ្ញាតជូនលោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ទាង​ សុឃាង​ ប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលសរុប​ អានរបាយការណ៍សង្ខេបសេចក្ដីរាយការណ៍អានរបាយការណ៍សង្ខេបយ៉ាងលំអិតជូនអង្គប្រជុំជ្រាប។
ជាបន្តមកទៀត លោក ឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ទាង​ សុឃាង​ ប្រធាននាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលសរុប​ បានធ្វើសេចក្តីរាយការណ៍អំពីការរៀបចំគម្រោងយុទ្ធសាស្រ្តការងារប្រចាំឆ្នាំ៥របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ ដែលក្រុមការងារនៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍បានរៀបចំព្រាងឡើងសម្រាប់ដាក់ឆ្លងថ្នាក់ដឹកនាំនៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ មុននឹងសម្រេចលើកសំណើជូនក្រសួងមហាផ្ទៃ។
បន្ទាប់ពីបានស្ដាប់របាយការណ៍រួចមក​ ឯកឧត្តមអគ្គនាយករង​ លោកប្រធាននាយកដ្ឋានចំណុះ បានចូលរួមមតិដោយបានបញ្ជាក់អំពីតម្រូវការចាំបាច់ក្នុងការលើកផែនការ​ និងបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួនរបស់នាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ ដើម្បីអនុវត្តការងារឱ្យមានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់តាមផែនការប្រចាំឆ្នាំ និងផែនការយុទ្ធសាស្ត្ររយៈពេល ៥ឆ្នាំ។
ជាទីបញ្ចប់ ឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក​ សុខ​ វាសនា​ អគ្គនាយក​អន្តោប្រវេសន៍​ បានអគុណចំពោះក្រុមការងារដែលបានរៀបចំផែនការយុទ្ធសាស្រ្តការងារគម្រោង៥ឆ្នាំរបស់នាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍​ ។ ឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក​ ក៏បានណែនាំដល់គ្រប់នាយកដ្ឋានចំណុះ និងមន្ត្រីជំនាញពិនិត្យលើផែនការការងារប្រចាំឆ្នាំរបស់នាយកដ្ឋាននីមួយៗដែលបានលើកគម្រោងឱ្យបានច្បាស់លាស់តាមតម្រូវការជាអាទិភាពរបស់អង្គភាពនីមួយៗឱ្យស្របតាមការណែនាំរបស់ក្រសួងមហាផ្ទៃ​ និងសំណូមពរគ្រប់នាយកដ្ឋានចំណុះរបស់អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ជួយបន្លឿនអោយបានរហ័សជាពិសេសការងារដែលពាក់ព័ន្ធនឹងច្រកទ្វារអន្តរជាតិទាំងអស់នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា​ដេីម្បីធ្វេីជារបាយការណ៍ជូនថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងមហាផ្ទៃពិនិត្យ​។