ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតី ក្នុងពិធីបើក វគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីការ វិវត្តអាជីពមន្ត្រីរាជការ និងអត្ថប្រយោជន៍ ដែលទទួលបាន នៅសាលារាជធានីភ្នំពេញ
Tue,06 February 2024 (Time 12:54 PM)
ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីការវិវត្តអាជីពមន្ត្រីរាជការ និងអត្ថប្រយោជន៍ដែលទទួលបាន នៅសាលារាជធានីភ្នំពេញ
នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១២រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស. ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីក្នុងនាមឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ ក្នុងពិធីបើក « វគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីការវិវត្តអាជីពមន្ត្រីរាជការ និងអត្ថប្រយោជន៍ដែលទទួលបាន » ប្រារព្ធឡើងនៅសាលប្រជុំ នៃសាលារាជធានីភ្នំពេញ។
នាឱកាសនេះ ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះវត្តមានរបស់ឯកឧត្តម ស សាម៉ីឌី​ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងជាសាស្ត្រាចារ្យសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល ដែលបានឆ្លៀតពេលវេលាដ៏មមាញឹក អញ្ជើញចូលរួមជាគ្រូឧទ្ទេសនៅក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាលដ៏មានសារៈសំខាន់នេះ។
ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តម កើត ឆែ ក៏សូមគោរពថ្លែងអំណរគុណដល់ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ ដែលតែងតែផ្តល់នូវការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេស សំដៅអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពបុគ្គលិក-មន្ត្រីរាជការស៊ីវិល នៃរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ, រដ្ឋបាលខណ្ឌ-សង្កាត់ តាមរយៈការចាត់តាំងឯកឧត្តម-លោកជំទាវ ថ្នាក់ដឹកនាំគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ នៃក្រសួង មកធ្វើជាគ្រូឧទ្ទេស ក្នុងវគ្គបណ្តុះបណ្តាលដែលរៀបចំដោយទីចាត់ការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស សាលារាជធានីភ្នំពេញ ទាំងនាពេលកន្លងមក និងក្នុងពេលនេះ ហើយឯកឧត្តមជឿថាក្រសួងមុខងារសាធារណៈនឹងបន្តបណ្តុះបណ្តាល តម្រង់ទិស និងលើកកម្ពស់សមត្ថភាពបុគ្គលិក-មន្ត្រីរាជការ នៃរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បន្ថែមទៀតផងដែរ។
លើសពីនេះ ឯកឧត្តម កើត ឆែ បានស្នើដល់សិក្ខាកាមទាំងអស់ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ចូលរួមឱ្យបានពេញលេញ ខិតខំត្រងត្រាប់ទទួលនូវចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍នានា តាមរយៈការធ្វើបទបង្ហាញរបស់លោកគ្រូឧទ្ទេស ហើយក្នុងករណីដែលមានចម្ងល់ ត្រូវលើកជាសំណួរដើម្បីស្នើសុំការបកស្រាយ និងត្រូវស្នើសុំឯកសារបន្ថែមផងដែរ។