ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា បានអញ្ចើញទទួលជួប ពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Markus Buerli ប្រធានទទួលបន្ទុក កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងជាកុងស៊ុល ទទួលបន្ទុកកិច្ចការអភិវឌ្ឍន៍ នៃការិយាល័យកុងស៊ុល និងសហប្រតិបត្តិការស្វីស ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា
Wed,07 February 2024 (Time 04:48 PM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា បានអញ្ចើញទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Markus Buerli ប្រធានទទួលបន្ទុកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងជាកុងស៊ុលទទួលបន្ទុកកិច្ចការអភិវឌ្ឍន៍នៃការិយាល័យកុងស៊ុល និងសហប្រតិបត្តិការស្វីសប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា
នារសៀលថ្ងៃពុធ ១៣ រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំថោះ​ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧​ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ​ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា អគ្គនាយកអន្តោប្រវេសន៍ បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Markus Buerli ប្រធានទទួលបន្ទុកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងជាកុងស៊ុលទទួលបន្ទុកកិច្ចការអភិវឌ្ឍន៍នៃការិយាល័យកុងស៊ុល និងសហប្រតិបត្តិការស្វីសប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា ព្រមទាំងសហការី ។
គោលបំណងខ្លឹមសារសំខាន់នៃជំនួបពិភាក្សានេះ គឺតំណាងការិយាល័យកុងស៊ុលស្វីស មានបំណងស្វែងយល់អំពីការអនុវត្តនីតិវិធីក្នុងការផ្តល់ទិដ្ឋាការ ពន្យារទិដ្ឋាការ និងការផ្តល់ទិដ្ឋាការចេញចំពោះជនបរទេស និង ជាពិសេសចំពោះគ្រួសារមានកូនដែលមានឪពុកម្តាយម្ខាងជាជនបរទេស និងម្ខាងជាពលរដ្ឋខ្មែរ ។