លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្ត និងប្រធានគណៈកម្មាធិការ សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារ របស់សមាគមអតីត យុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម
Sun,24 March 2024 (Time 08:09 AM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្ត និងប្រធានគណៈកម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងាររបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម
កំពង់ចាម៖ នារសៀលថ្ងៃសៅរ៍ ទី២៣​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្ត និងប្រធានគណៈកម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងាររបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ច័ន្ទ លំផាត់ អគ្គលេខាធិការរង សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ កិត្តិសង្គហបណ្ឌិត គន់ គីម ទេសរដ្ឋមន្ដ្រី អនុប្រធាន និងជាអគ្គលេខាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា និងឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានកិត្តិយសគណៈកម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ចាម ។
កិច្ចប្រជុំនេះ ក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម ប្រតិភូអមដំណើរ ឯកឧត្តម អភិបាលរងខេត្ត លោកប្រធាន/អនុប្រធាន គណៈកម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្តកំពង់ចាម លោកនាយរងរដ្ឋបាលខេត្ត លោក-លោកស្រី ប្រធាន/អនុប្រធាន ក្រុមការងារលេខាធិការដ្ឋាន និងលោកប្រធានគណៈកម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជន ក្រុង/ស្រុក ទាំង១០ ផងដែរ ។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានឡើងអាននូវរបាយការណ៍ស្វាគមន៍ ក៏ដូចជារាយការណ៍អំពីវឌ្ឍនភាពមួយចំនួនដែលសមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្តកំពង់ចាម សម្រេចបាននាពេលកន្លងមកនេះ ជូនគណ:អធិបតី និងអង្គពិធីទាំងមូល ។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានកិត្តិយសគណ:កម្មាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្តកំពង់ចាម បានសម្រេចផ្ដល់ដីមួយកន្លែង គ្រោងរៀបចំការសាងសងអាគារស្នាក់ការរបស់សមាគមអតីតយុទ្ធជនខេត្តកំពង់ចាម ដែលអាគារនេះជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងជាប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា ដើម្បីសម្រួលដល់ការបម្រើសេវាសំណូមពរពីបងប្អូនអតីតយុទ្ធជនខេត្តកំពង់ចាម ដោយអាគារនេះមានទំហំ ២៨ម៉ែត្រ*២៣,៥០ម៉ែត្រ មានកម្ពស់១ជាន់ គ្រោងចំណាយអស់ថវិកាជាង១០មុឺនដុល្លារអាមេរិក ។
បន្ថែមពីនេះទៀត ឯកឧត្តម គណៈអធិបតី បានចង្អុលណែនាំឲ្យក្រុមការងារថ្នាក់ខេត្ត ពិសេសថ្នាក់មូលដ្ឋាន បន្ដខិតខំចុះធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដល់ខ្នងផ្ទះបងប្អូនអតីតយុទ្ធជន ដែលមានជីវភាពក្រលំបាក ដើម្បីពិនិត្យមើលលទ្ធភាព ដើម្បីដោះស្រាយជូនបងប្អូន ជាបន្តបន្ទាប់ ៕