ឯកឧត្តម ហួត ឈាងអន សមាជិក គណកម្មាធិការកណ្ដាល បានអញ្ចើញចូលរួម កិច្ចប្រជុំបូកសរុប សកម្មភាពការងារ គណបក្សស្រុក ប្រចាំខែកុម្ភ: និងលើកទិស ដៅបន្តខែមីនា ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វង្ស ពិសេន សមាជិក គណៈអចិន្ត្រៃ គណៈកម្មាធិការកណ្តាល
Sat,09 March 2024 (Time 03:38 PM)
ឯកឧត្តម ហួត ឈាងអន សមាជិកគណកម្មាធិការកណ្ដាល បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំបូកសរុបសកម្មភាពការងារគណបក្សស្រុកប្រចាំខែកុម្ភ: និងលើកទិសដៅបន្តខែមីនា ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វង្ស ពិសេន សមាជិកគណៈអចិន្ត្រៃគណៈកម្មាធិការកណ្តាល
នៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ១៤រោច ខែមាឃ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ហួត ឈាងអន សមាជិកគណកម្មាធិការកណ្ដាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាអនុប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានស្រុកពារាំង បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំបូកសរុបសកម្មភាពការងារគណបក្សស្រុកប្រចាំខែកុម្ភ: និងលើកទិសដៅការងារអនុវត្តបន្តខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វង្ស ពិសេន សមាជិកគណៈអចិន្ត្រៃ គណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានស្រុកពារាំង ស្ថិតនៅស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ស្រុកពារាំង ខេត្តព្រៃវែង ។
ឯកឧត្តម វង្ស ពិសេន ប្រធានក្រុមការងារ បានគូសបញ្ជាក់ថា រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អាណត្តិទី៧ ដែលមានសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជានាយករដ្ឋមន្រ្តី បានដាក់ចេញ «យុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណ» ដើម្បីជំរុញកំណើនសេដ្ឋកិច្ច បង្កើតការងារ ធានាសមធម៌ បង្កើនប្រសិទ្ធភាព និងរក្សាចីរភាព។
ឯកឧត្តមបានបន្តថា តាមរយៈយុទ្ធសាស្រ្តនេះ ជ្រុងមួយបានផ្តោតជាសំខាន់លើការអនុវត្តគោលនយោបាយ «ភូមិ ឃុំ-សង្កាត់ មានសុវត្ថិភាព» សម្រាប់រដ្ឋបាលក្រុង-ស្រុក ដែលអាជ្ញាធរគ្រប់ថ្នាក់ និងសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធ ត្រូវខិតខំអនុវត្តប្រកបដោយទំនួលខុសត្រូវ និងមានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់។