ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មការរៀបចំពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧៩ ថ្ងៃកំណើតនគរបាលជាតិកម្ពុជា=============នារសៀលថ្ងៃពុធ ៩កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្នលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំប្រកាសសមាសភាពគណៈកម្មការ និងអនុគណៈកម្មការរៀបចំទិវារំលឹកខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧៩ ថ្ងៃកំណើតកងកម្លាំងនគរបាលជាតិកម្ពុជា នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត ម៉ៅ ច័ន្ទតារា រដ្ឋមន្ត្រីស្តីទីក្រសួងមហាផ្ទៃ។កិច្ចប្រជុំប្រកាសសមាសភាពគណៈកម្មការ និងអនុគណៈកម្មការរៀបចំទិវារំលឹកខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧៩ ថ្ងៃកំណើតកងកម្លាំងនគរបាលជាតិកម្ពុជានេះ គឺធ្វើដើម្បីរៀបបែងចែក នូវតួនាទីភារកិច្ចឱ្យអនុវត្តដូចខាងក្រោម៖-សហការនិងសម្របសម្រួលជាមួយក្រសួង ស្ថាប័នដែលពាក់ព័ន្ធទៅនឹងការរៀបចំពិធីអបអរសាទរខួបលើកទី៧៩ ថ្ងៃកំណើតកងកម្លាំងនគរបាលជាតិ-រៀបចំកិច្ចប្រជុំដើម្បីត្រួតពិនិត្យអំពីវឌ្ឍនភាពការងាររបស់គណៈកម្មការ និងធ្វើរបាយការណ៍គោរពជូន ឯកឧត្តម អភិសន្តិបណ្ឌិត ឧបនាយករដ្ឋមន្រី្ត រដ្ឋមន្រី្តក្រសួងមហាផ្ទៃ-ចងក្រងអំពីប្រវត្តិរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំនគរបាលជាតិ-ចងក្រង វាយតម្លៃ ស្នាដៃនិងសមិទ្ធផល ឆ្នាំ២០២៣របស់នគរបាលជាតិ-អនុវត្តការងារផ្សេងៗទៀតដែលប្រធានគណៈកម្មការប្រគល់ជូន៕