ឯកឧត្តម វេង សាខុន សមាជិករដ្នសភានៃកម្ពុជា បានផ្តោតជាសំខាន់ ទៅលើការការកែលម្អ សេចក្តីព្រាងដំបូង នៃក្របខ័ណ្ឌការអនុវត្តសភាអាស៊ាន RAI (ទំនួលខុសត្រូវ លើការវិនិយោគកសិកម្ម)
Fri,26 April 2024 (Time 09:58 AM)
ឯកឧត្តម វេង សាខុន សមាជិករដ្នសភានៃកម្ពុជា បានផ្តោតជាសំខាន់ទៅលើការការកែលម្អសេចក្តីព្រាងដំបូងនៃក្របខ័ណ្ឌការអនុវត្តសភាអាស៊ាន RAI (ទំនួលខុសត្រូវលើការវិនិយោគកសិកម្ម)
នៅថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ ដែលជាថ្ងៃទី២ នៃសិក្ខាសាលាដែលរៀបចំដោយលេខាធិការដ្ឋានអាយប៉ា(AIPA) ឯកឧត្តម វេង សាខុន សមាជិកនៃគណៈកម្មការផែនការ វិនិយោគ កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ នេសាទ អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ បរិស្ថាន ធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៃរដ្នសភា បានផ្តោតជាសំខាន់ទៅលើការការកែលម្អសេចក្តីព្រាងដំបូងនៃក្របខ័ណ្ឌការអនុវត្តសភាអាស៊ាន RAI (ទំនួលខុសត្រូវលើការវិនិយោគកសិកម្ម) ។
ការទទួលខុសត្រូវវិនិយោគលើវិស័យកសិកម្ម) ដែលជាប់ពាក់ព័ន្ធទៅនឹងការវាយតម្លៃលើគោលនយោបាយនីតិបញ្ញាត្តិ ការយល់ដឹង និងការពង្រឹងសមត្ថភាព ក្នុងក្របខ័ណ្ឌការអនុវត្តសម្រាប់ការវិនិយោគប្រកបដោយការទទួលខុសត្រូវក្នុងវិស័យម្ហូបអាហារ កសិកម្ម និងព្រៃឈើ ដែលរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព ការកាត់បន្ថយភាពក្រីក្រ និងកំណើនប្រកបដោយបរិយាប័ន្ន។