ឯកឧត្តម ឌី វិជ្ជា និងលោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា បាននាំយកទេយ្យវត្ថុ ប្រគេនដល់វត្តអង្គបុរាណមហារាជធម្មស្ថាន (ហៅ​វត្តប្រសាទ​) និងផ្ដល់អំណោយ ព្រមទាំងរៀបចំអាហារ ជូនប្រជាពលរដ្ឋ ជាង៧០០នាក់ នៅខេត្តតាកែវ
Mon,08 April 2024 (Time 09:39 AM)
ឯកឧត្តម ឌី វិជ្ជា និងលោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា បាននាំយកទេយ្យវត្ថុប្រគេនដល់វត្តអង្គបុរាណមហារាជធម្មស្ថាន(ហៅ​វត្តប្រសាទ​) និងផ្ដល់អំណោយ ព្រមទាំងរៀបចំអាហារមួយពេលជូនប្រជាពលរដ្ឋជាង៧០០នាក់ នៅខេត្តតាកែវ
(តាកែវ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឌី វិជ្ជា និងលោកជំទាវ ហ៊ុន ម៉ាណា ព្រមទាំងមិត្តភក្កិក្រុមការងារ ក្នុងឱកាសមុនពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរដែលនឹងឈានចូលមកដល់នាពេលដល់ខ្លីខាងមុខនេះ បានអញ្ជើញនាំយកនូវទេយ្យវត្ថុរបស់ឯកឧត្តម និងលោកជំទាវផ្ទាល់ ប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃនៃវត្តអង្គបុរាណមហារាជធម្មស្ថាន(ហៅ​វត្តប្រសាទ​) ស្ថិតនៅក្នុងឃុំរមេញ ស្រុកកោះអណ្ដែត ខេត្តតាកែវ ព្រមទាំងចែកអំណោយ និងរៀបចំអាហារមួយពេលជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋចំនួនជាង៧០០នាក់។
សូមជម្រាបថា វត្តអង្គបុរាណមហារាជធម្មស្ថាន(ហៅ​វត្តប្រសាទ​) នេះ គឺជាវត្ត
ដែលទើបនឹងបង្កើតថ្មីបានប្រមាណជា៣ឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ ហើយកាលពីឆ្នាំ ២០២២ លោកជំទាវក៏ធ្លាប់បានមកកាន់វត្តនេះម្ដងរួចទៅហើយ ក្នុងការនាំយកនូវទេយ្យវត្ថុមកប្រគេនព្រះសង្ឃគង់នៅទីនេះ។ នៅថ្ងៃនេះ ឯកឧត្តម និងលោកជំទាវ ក៏បានចែកជូននូវកាតាប ចំណីអាហារ និងសម្ភារៈសិក្សាដល់សិស្សានុសិស្សជាច្រើនអ្នកផងដែរ។
នៅក្នុងឱកាសនេះ ឯកឧត្តម និងលោកជំទាវ ក៏បានមានប្រសាសន៍ផ្ដាំផ្ញើសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ព្រមទាំងសម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ជូនដល់លោកយាយ លោកតា បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ដែលបានអញ្ជើញមកចូលរួម។