​ឯកឧត្ដម​សន្តិបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល​ ចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់​ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធី​កាត់ឬសសីមាព្រះវិហារថ្មី នៅវត្តចែងក្តា​ ស្ថិតក្នុងស្រុកបាណន់​
Tue,09 April 2024 (Time 01:52 PM)
​ឯកឧត្ដម​សន្តិបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ ប្រធានក្រុមការងារ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់​ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធី​កាត់ឬសសីមាព្រះវិហារថ្មី នៅវត្តចែងក្តា​ ស្ថិតក្នុងស្រុកបាណន់​
=======================
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃ​ទី​៩ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ ​ឯកឧត្ដម​ សន្តិបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​ និងជាប្រធានក្រុមការងារ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់​ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធី​កាត់ឬសសីមាព្រះវិហារថ្មី និងសម្ភោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់សមិទ្ធផលនានាក្នុងវត្តចន្ទនារាម( ហៅវត្តចែងក្តា​ )ស្ថិតនៅភូមិចែងក្ដា ឃុំភ្នំសំពៅ​ ស្រុកបាណន់​ ខេត្តបាត់ដំបង ។
ដោយ​មាន​ការ​អញ្ចើញចូលរួម​ពី​ ឯកឧត្តម​ អនុប្រធាន​ទី២​ ក្រុម​ការងារ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ចុះ​មូលដ្ឋាន​ស្រុក​ ឯកឧត្តម​ លោកជំទាវ​ លោក​ លោកស្រី​ អនុប្រធាន​ក្រុម​ការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋាន​ស្រុក​ និង​ឃុំទាំង៨​ ក្នុងស្រុក​ លោក​ លោកស្រី​ ក្រុមប្រឹក្សា​ស្រុក​ គណៈអភិបាលស្រុក​ គណៈនាយករដ្ឋបាល​ ប្រធាន​ការិយាល័យ​/អង្គភាព​ កងកម្លាំង​ប្រដាប់​អាវុធ​ ក្នុង​ចំណុះរដ្ឋបាលស្រុក​ លោកតា​ លោកយាយ​ សីលវ័ន្ត​ សីលវតី​ យុវជន​សហភាព​សហព័ន្ធ​យុវជន​កម្ពុជា​ស្រុក​ យុវជន​កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា​ស្រុក​ ព្រម​ទាំង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ និង​ពុទ្ធបរិស័ទចំណុះជេីងវត្ត​ ប្រមាណ​៦៥០នាក់​ ។
​ឯកឧត្តម​សន្តិបណ្ឌិត​ សុខ​ ផល​ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​ និងជាប្រធាន​ក្រុមការងារ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ចុះ​មូលដ្ឋាន​ស្រុក​ បាមានប្រសាសន៍ពាំនាំនូវការផ្ដាំផ្ញើសាកសួរ​សុខទុក្ខ​ពី​សំណាក់ ​សម្តេច​ក្រឡា​ហោម​ ស​ ខេង​ ឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ​ និង​ជា​អ្នកតំណាងរាស្រ្ត​មណ្ឌល​ខេត្ត​បាត់ដំបង​ ទៅកាន់អង្គពិធី​ ព្រម​ទាំង​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ណែនាំ​តម្រង់​ទិស​ដឹកនាំ​ និង​បញ្រ្ជាបអំពី​កតា្ត​សុខសន្តិភាព​ ដែលនាំអោយ​ប្រទេស​ជាតិ​ អាច​បន្តសកម្មភាព​អភិវឌ្ឍ​សេដ្ឋកិច្ច​ សង្គម​​តាមរយៈ​កម្មវិធី​នយោបាយ​របស់រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ អាណត្តិ​ទី៧​ ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី​ ហ៊ុន​ ម៉ាណែត​ នាយករដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ។
បន្ទាប់​មក​ ឯកឧត្តម​សន្តិបណ្ឌិត​ប្រធាន​ បានផ្តល់​ និង​ប្រគេនថវិកា​៦,០០០ដុល្លារអាមេរិក​ ជូន​គណៈកម្មការ​វត្ត​ សម្រាប់​រៀបចំ​ការងារ​ផ្សេងៗ​នៅក្នុងវត្ត​ និង​ផ្តល់​លិខិត​ថ្លែង​អំណរ​គុណ​ដល់​សប្បុរសជន​ ក្នុង​ និង​ក្រៅប្រទេស​ ដែល​បាន​ជួយ​កសាង​ព្រះវិហារ​ថ្មី​ ហេីយ​បន្ថែម​លេីស​ពីនេះ​ បានផ្តល់ក្រណាត់​ស​ជូនលោកតា​ លោកយាយ​ និង​សៀវភៅ​ដល់សិស្សានុសិស្ស​ ។ ចុងបញ្ចប់​នៃអង្គពិធី​ ឯកឧត្តម​សន្តិបណ្ឌិត​ប្រធា​ន​ បាន​ផ្តល់​ថវិកា​កំដរដៃ​ ជូន​សមាជិក​ សមាជិកា​នៃអង្គ​ពិធី​ ៦៥០នាក់​ ក្នុង​ម្នាក់ៗ​ទទួល​បាន​ថវិកា​ ២០,០០០រៀល​ ។