អំណោយរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី តាមរយៈលោកស្រី ឈាង ស្រីនាថ ប្រធានកិត្តិយសអនុសាខាសមាគមនារីកម្ពុជាដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បន្ដឧបត្ថម្ភដល់មន្ត្រីនគរបាលមានជំងឺ ចំនួន០៤នាក់នៅថ្ងៃចន្ទ ទី៨ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤នេះ លោកស្រី ឈាង ស្រីនាថ ជាភរិយារបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានកិត្តិយសអនុសាខាសមាគមនារីកម្ពុជាដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងសហការី អញ្ជើញបន្ដចុះសាកសួរសុខទុក្ខមន្រ្តីនគបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម ដែលមានជំងឺប្រចាំកាយ កំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅគេហដ្ឋាន ចំនួន៤នាក់ នៅក្រុងកំពង់ចាម ចំនួន០១នាក់ ស្រុកកងមាស ចំនួន០១នាក់ និងស្រុកស្រីសន្ធរ ចំនួន០១នាក់ ។ក្នុងឱកាសនោះដែរ លោកស្រី ឈាង ស្រីនាថ ក៏បាននាំប្រសាសន៍ផ្ដាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនរបស់លោកឧត្តមសេនីយស្នងការ និងថវិកាសប្បុរសជន ក្នុងនោះបានឧបត្ថម្ភនូវថវិកា និងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគមួយចំនួន ដល់មន្ត្រីនគរបាល ដើម្បីជួយសម្រួលដល់ការខ្វះខាតរបស់បងប្អូន ដែលកំពុងជួបការលំបាក ។