ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីបើក យុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោត ជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សា ខេត្តបាត់ដំបង ក្រុមប្រឹក្សាស្រុកបាណន់ អាណត្តិទី៤ នៅស្រុកបាណន់
Fri,17 May 2024 (Time 03:29 PM)
ឯកឧត្ដម សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីបើកយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សា ខេត្តបាត់ដំបង ក្រុមប្រឹក្សាស្រុកបាណន់ អាណត្តិទី៤
នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១០កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៧ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី១៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្ដាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីបើកយុទ្ធនាការឃោសនាបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សា ខេត្តបាត់ដំបង ក្រុមប្រឹក្សាស្រុកបាណន់ អាណត្តិទី៤ ឆ្នាំ២០២៤ នៅទីស្នាក់ការគណបក្សស្រុកបាណន់ ខេត្តបាត់ដំបង ។
ដោយមានការចូលរួមពី សមាជិក សមាជិកា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាចុះមូលដ្នានស្រុក ឃុំ និងសមាជិក សមាជិកាក្រុមប្រឹក្សាស្រុក ឃុំ ​សរុប​ចំនួន​១០០១នាក់​។ ក្នុងកម្មវិធីនេះ​បាន​ដំណើរ​ការ​ដោយ​រលូន​ និងសុវត្ថិភាព​សណ្ដាប់ធ្នាប់​ល្អ​និង​បាន​បញ្ចប់​ ទៅ​តាម​របៀប​វារៈ​ដែល​គណបក្ស​ខេត្ត​បាន​ណែនាំ​ ដោយ​ពុំ​មាន​ហេតុ​ការណ៍​មិន​ល្អ​ណាមួយ​កើត​ឡើង​ទេ។
នៅ​ចុង​បញ្ចប់​នៃ​កម្មវិធី​គឺបាន​រៀបចំ​ការ​បោះ​ឆ្នោត​សាកល្បង​ទៅតាម​ទម្រង់​និតិវិធីរបស់គជប។
លទ្ធផល​ក្នុងកម្មវិធីនេះ៖ អង្គ​បោះឆ្នោត​CPP មានចំនួន៥៧រូប មាន​វត្តមាន​៥៦រូប​ អវត្តមាន​១រូប​ មូលហេតុ​ឈឺ)លទ្ធផល​បោះឆ្នោត​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត​ សន្លឹក​ឆ្នោត​គាំទ្រ​CPPទាំង៥៦សន្លឹក ​និង​មាន​ការ​គូសបានត្រឹមត្រូវ។
ចំពោះ​លទ្ធផល​បោះឆ្នោត​ក្រុម​ប្រឹក្សា​ស្រុក​ពិនិត្យ​ឃើញ​សន្លឹក​ឆ្នោត​គាំទ្រ​CPP មាន៥៥សន្លឹក ​​និង​មាន​សន្លឹក​ឆ្នោត​១សន្លឹក​ពុំមានគំនូសដែលត្រូវចាត់ទុកជាសន្លឹកមិនបានការ ចំពោះ​ម្ចាស់​សន្លឹក​ឆ្នោត​នេះ​គឺបាន​ស្វ័យ​រាយការណ៍​ភ្លាមៗ​ក្រោយ​បោះឆ្នោត​រួច​ដោយ​បាន​បញ្ជាក់​ថា​គាត់​ភ័ន្ត​ភាំង​ភ្លេច​គូស។ ក្រោយ​បញ្ចប់​ការ​បោះឆ្នោត​សាកល្បង​រួច​ ឯកឧត្ដមសន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បាន​អញ្ចើញជួប​ជា​មួយ​អង្គ​បោះឆ្នោត​ដេីម្បីធ្វេីការដកពិសោធន៍និងណែនាំបន្ថែម។