កម្លាំងនគរបាលនៃអធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុងប៉ោយប៉ែត ឃាត់ខ្លួនក្មេងទំនើង ធ្វើតេស្តឃើញវិជ្ជមាន នៃសាធាតុញៀន បានបញ្ជូនទៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដើម្បីបន្តតាមនីតិវិធីច្បាប់នៅយប់ថ្ងៃសុក្រ ២ រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ដោយយោងតាមបទបញ្ជាដ៏តឹងរឹងនិងហ្មត់ចត់របស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោសិទ្ធិឡោះ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បញ្ជាឲ្យកម្លាំងចុះល្បាតមេីលអំពីបញ្ហាអសន្តិសុខ ក្មេងទំនេីង និងអំពេីដែរបង្ករឲ្យមានព្យសនកម្មក្នុងសង្គមតាមបទបញ្ជាកណ្តាប់ដៃដែករបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោសិទ្ធិឡោះ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យកម្លាំងទាំងអស់ត្រូវចុះបង្រ្កាបអន្តរាគមន៍ភ្លាមៗ ឲ្យបានទាន់ពេលវេលា។លោកវរសេនីយ៍ទោ ព្រហ្ម ពិសិដ្ឋ អធិការនៃអធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុងប៉ោយប៉ែត បានដាក់ឲ្យកម្លាំងប្រចាំបញ្ជាកម្លាំងអន្តរាគមន៍ពិសេស កម្លាំងនៃប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋាបាលទាំង៥សង្កាត់ ឲ្យចុះល្បាតមេីលនិងទ្រទ្រង់សភាពការណ៍តាមភូមិសាស្រ្តក្នុងក្រុងប៉ោយប៉ែតទាំងមូល។វេលាម៉ោង១២:០០ នាទីយប់រំលងអាធ្រាទកម្លាំងនៃប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋាបាលអូរជ្រៅបានប្រទះ មុខសញ្ញាក្មេងទំនើងចំនួន៥ក្រុម បានប្រមូលផ្តុំគ្នា ដើរលេងពេលរាត្រី ក្នុងនោះមានចំនួន១៤នាក់ និងដកហូតបានម៉ូតូ HONDA DREAM គ្មានស្លាកលេខចំនួន០៥គ្រឿង។នៅក្នុងចំណោមក្មេងទំនេីងទាំង១៤នាក់ គឺមានចំនួន១១នាក់ តេស្តឃេីញវិជ្ជមាននៃសាធាតុញៀន និងចំនួន០៣នាក់ទៀតអវិជ្ជមាននៃសាធាតុញៀន។ជំនាញស្នើសុំឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ11នាក់ដែលមានសារធាតុញៀននឹង3នាក់ដែលមិនមានសារធាតុញៀនជំនាញស្នើសុំអប់រំអោយត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ។ដោយឡែកក្មេងទំនើង១១នាក់ មានសា.រ.ធា.តុ.ញៀ.នត្រូវបានឃាត់ខ្លួន សួរនាំនិងកសាងសំណុំរឿងបញ្ជូនទៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ធ្វេីទៅតាមនីតិវិធីបន្ត។សំណូមពរដល់អាណាព្យាបាលទាំងអស់ត្រូវអប់រំទូន្មានប្រៀនប្រដៅកូនៗរបស់អស់លោកអ្នកជាមនុស្សល្អនៅក្នុងសង្គម។ហេីយប្អូនៗទាំងអស់ដែរជាយុវជន និងយុវតីគ្រប់រូប ត្រូវចេះកសាងខ្លួន ស្រលាញ់ការសិក្សា ជៀសវាងឲ្យឆ្ងាយពីគ្រឿងញៀន និងអំពើអបាយមុខផ្សេងៗ ពាលាអាវាសែគ្រប់យ៉ាង ។ហេីយមិនត្រូវធ្វើការប្រមូលផ្តុំបក្សពួក បងតូចបងធំ បង្ករជាអនាធិបតេយ្យក្នុងមូលដ្ឋានជាដាច់ខាត ។