លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុខ សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន បានអញ្ចើញចូលរួមបើកវគ្គ បណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការ បង្ការ ទប់ស្កាត់ ការលួចនាំមនុស្សឆ្លងដែន ដោយខុសច្បាប់ និងការជួញដូរមនុស្សគ្រប់ទម្រង់ នៅស្នងការនគរបាលខេត្តស្វាយរៀង
Tue,07 May 2024 (Time 09:54 AM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុខ សំបូរ បានអញ្ចើញចូលរួមបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ ការលួចនាំមនុស្សឆ្លងដែនដោយខុសច្បាប់ និងការជួញដូរមនុស្សគ្រប់ទម្រង់ នៅស្នងការនគរបាលខេត្តស្វាយរៀង
ស្វាយរៀង៖នៅថ្ងៃចន្ទ ១៣រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុខ សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្សនិងការពារអនីតិជន បានអញ្ចើញចូលរួមបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ ការលួចនាំមនុស្សឆ្លងដែនដោយខុសច្បាប់ និងការជួញដូរមនុស្សគ្រប់ទម្រង់ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ ស្ថិតនៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តស្វាយរៀង ។
ពិធីនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពី លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ពេជ្រ វីរៈ ស្នងការនគរបាលខេត្តស្វាយរៀង លោកអនុប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន ប្រតិភូអមដំណើរ លោក លោកស្រីឧត្តមសេនីយ៍ វរសេនីយ៍ស្នងការរងនគរបាលខេត្ត លោក លោកស្រីនាយ នាយរងការិយាល័យ លោកអធិការ អធិការរងនគរបាលក្រុង/ស្រុកទាំង០៨ លោកមេបញ្ជាការ មេបញ្ជាការរងវរសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែនទាំង០២ លោកនាយ នាយរងប៉ុស្តិ៍នគរបាលការព្រំដែន និងលោក លោកស្រីនាយ នាយរងប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលទាំង៨០ សរុបវត្តមាន ២០១ នាក់ ស្រី ០៩នាក់។
ក្នុងរយ:ពេល ០២ថ្ងៃនេះ សិក្ខាកាមត្រូវសិក្សាលើមេរៀនចំនួន ០៤មេរៀន ដែលធ្វើបទឧទ្ទេសនាមដោយ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ មេរៀនរួមមាន÷
- មេរៀនទី១: ច្បាប់ស្តីពីការបង្ក្រាបអំពើជួញដូរមនុស្ស និងអំពើធ្វើអាជីវកម្មផ្លូវភេទ។
-មេរៀនទី២: ច្បាប់អន្តរជាតិស្តីពីការទប់ស្កាត់ ការបង្ក្រាប និងការផ្តន្ទាទោសជួញដូរមនុស្ស ជាពិសេសស្ត្រី និងកុមារ។
- មេរៀនទី៣: ការបង្ការ ទប់ស្កាត់ ការលួចនាំមនុស្សឆ្លងដែនដោយខុសច្បាប់ ល្បិចកលជនល្មើស និងការរត់ពន្ធមនុស្ស។
- មេរៀនទី៤: ការកំណត់អត្តសញ្ញាណជនរងគ្រោះ នៃអំពើជួញដូរមនុស្ស និងនីតិវិធីស៊ើបអង្កេតស្រាវជ្រាវ ប្រមូលភស្តុតាងក្នុងរឿងក្តីជួញដូរមនុស្ស៕