ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូ ចូលរួមពិធីរំលឹកខួប លើកទី៧០ឆ្នាំ នៃទិវាជ័យជម្នះ លើសមរភូមិ ឌៀនបៀនភូ នៅខេត្តឌៀនបៀន សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម
Wed,08 May 2024 (Time 12:24 PM)
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូ ចូលរួមពិធីរំលឹកខួបលើកទី៧០ឆ្នាំ នៃទិវាជ័យជម្នះលើសមរភូមិ ឌៀនបៀនភូ នៅខេត្តឌៀនបៀន សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១៤រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា ចូលរួមក្នុងពិធីរំលឹកខួបលើកទី៧០ឆ្នាំ នៃទិវាជ័យជម្នះលើសមរភូមិ ឌៀនបៀនភូ Dien Bien Phu (៧ ឧសភា, ១៩៥៤ - ២០២៤) ក្នុងឱកាសនៃដំណើរបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅខេត្តឌៀនបៀន សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម។
ក្នុងឱកាសនោះផងដែរ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ក៏បានជួបសម្តែងការគួរសមជាមួយ ឯកឧត្តម ផាម មិញជិញ នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម និង ឯកឧត្តម តូ ឡឹម រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងនគរបាលនៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម។