ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី អញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីអបអរខួបទី១៦១ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ ឧសភា នៅសាលាខេត្តកំពង់ចាម==============(កំពង់ចាម):នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ១កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្នាភិបាលចុះជួយមូលដ្នានខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីអបអរខួបទី១៦១ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ ឧសភា និងពិធីទទួលថវិកាសប្បុរសធម៌អបអរខួបលើកទី១៦១ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម-អឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ឧសភា នៅសាលសន្និសីទ សាលាខេត្តកំពង់ចាម។ ក្នុងពិធីនោះឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ត្រូវបានប្រកាសតែងតាំងជាប្រធានកិត្តិយស នៃសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម ។ក្នុងកម្មវិធីដ៏អធិកធមនេះដែរ ក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម បណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ ជួនណារុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ និងជាអនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ចាម, លោកជំទាវ សុំ ចន្ធីនី អគ្គលេខាធិការកាកបាទក្រហមកម្ពុជា, ឯកឧត្តម-លោកជំទាវ ក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិ, ឯកឧត្តមប្រធានក្រុមប្រឹក្សា, ឯកឧត្តមអភិបាល -អភិបាលរងខេត្ត, លោកឧកញ៉ា លោកជំទាវ លោក-លោកស្រី សប្បុរសជននានា, កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី, មន្ទីរអង្គភាពជុំវិញខេត្ត, សិស្សានុសិស្ស, សមាជិក-សមាជិកាកាកបាទក្រហមខេត្ត ចូលរួមប្រមាណ៥០០នាក់ ។