លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម នាំយកនូវថវិកា សប្បុរសធម៌ ចំនួន ១៦,៩២១,០០០រៀល ចូលរួមទ្រទ្រង់សកម្មភាពមនុស្សធម៌ របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ចាម
Wed,08 May 2024 (Time 01:22 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម នាំយកនូវថវិកាសប្បុរសធម៌ ចំនួន ១៦,៩២១,០០០រៀល ចូលរួមទ្រទ្រង់សកម្មភាពមនុស្សធម៌របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តកំពង់ចាម
នាព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានចូលរួមក្នុងកម្មវិធី ប្រកាសតែងតាំងគណៈកិត្តិយសសាខាអាណត្តិទី៥ និងពិធីទទួលថវិកាសប្បុរសធម៌អបអរខួបលើកទី១៦១ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម-អឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ឧសភា ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ចាម ។
ក្នុងកម្មវិធីដ៏អធិកធមនេះដែរ ក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ ឯកឧត្តម បណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ ជួនណារុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ និងជាអនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ចាម, លោកជំទាវ សុំ ចន្ធីនី អគ្គលេខាធិការកាកបាទក្រហមកម្ពុជា, ឯកឧត្តម-លោកជំទាវ ក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិ, ឯកឧត្តមប្រធានក្រុមប្រឹក្សា, ឯកឧត្តមអភិបាល -អភិបាលរងខេត្ត, លោកឧកញ៉ា លោកជំទាវ លោក-លោកស្រី សប្បុរសជននានា, កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី, មន្ទីរអង្គភាពជុំវិញខេត្ត, សិស្សានុសិស្ស, សមាជិក-សមាជិកាកាកបាទក្រហមខេត្ត ចូលរួមប្រមាណ៥០០នាក់ ។
ជាមួយគ្នានោះដែរ លោកឧត្តមសេនីយ៍ស្នងការក៏បាននាំយកនូវថវិកាសប្បុរសធម៌ ដែលកើតឡើងដោយការផ្ដួចផ្ដើមពីលោកឧត្តមសេនីយ៍ស្នងការ និងកងកម្លាំងនគរបាល នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម សរុបចំនួន ១៦,៩២១,០០០រៀល ដើម្បីចូលរួមទ្រទ្រង់សកម្មភាពមនុស្សធម៌របស់សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម ។