លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ និងលោក អេរិក មេលឌ្រីម (Mr Eric Meldrum) បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពី យុទ្ធវិធីប្រតិបត្តិការនិងការបាញ់គ្រាប់ពិត ភ្នំពេញ ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងលោក អេរិក មេលឌ្រីម (Mr Eric Meldrum) នាយកគ្រប់គ្រងផ្នែកជួយសង្គ្រោះអេមស្វត បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពី យុទ្ធវិធីប្រតិបត្តិការនិងការបាញ់គ្រាប់ពិត នៅអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។ជាកិច្ចចាប់ផ្តើម លោក អេរិក មេលឌ្រីម (Mr Eric Meldrum) នាយកគ្រប់គ្រងផ្នែកជួយសង្គ្រោះអេមស្វត បានសម្តែងនូវសេចក្តីសោមនស្សរីករាយជាខ្លាំង ដែលបានចូលរួមក្នុងការបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ និងសូមថ្លែងអំណរគុណដល់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុខ សំបូរ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ប៉ាក់ យូលាង ដែលតែងតែសម្របសម្រួលរៀបចំឲ្យមានវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះឡើង និងសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅដល់លោកគ្រូឧទ្ទេសទាំងអស់ ដែលបានចំណាយទាំងពេលវេលា និងកម្លាំងកាយចិត្តរួមទាំងធនធាន មកបង្ហាត់បង្ហាញដល់អស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ វរសេនីយ៍ អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន នាយ-នាយរងការិយាល័យប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្សនិងការពារអនីតិជននាពេលនេះ។លោក អេរិក មេលឌ្រីម (Mr Eric Meldrum) បានបន្តថា វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ គឺបាញ់គ្រាប់ពិតដោយអនុវត្តផ្ទាល់ ដូច្នេះលោកជឿជាក់ថា សិក្ខាកាមទាំងអស់ នឹងបានយល់ដឹងពីការចុះប្រតិបត្តិការអនុវត្តផ្ទាល់ ពិសេសការប្រមូលភស្តុតាង ការឆែកឆេរ និងការប្រើប្រាស់អាវុធ ព្រមទាំងការរៀបចំផែនការប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ ហើយវគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះទៀតសោតនឹងអាចជួយឲ្យសិក្ខាកាម ចេះការពារខ្លួន ការពារជនរងគ្រោះ ការពារមិត្តរួមការងារប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ ជាពិសេសគឺបានផ្តល់នូវសុវត្ថិភាពទាំងអស់គ្នា។ លោកបន្តថា ប្រសិនបើមន្ត្រីនគរបាលចុះប្រតិបត្តិការប្រកបដោយក្រមសីលធម៌ខ្ពស់ ភាពថ្លៃថ្នូរ ធ្វើឲ្យសាធារណជនមើលឃើញថា មន្ត្រីនគរបាលធ្វើកិច្ចការប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ ។លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុខ សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន បានមានប្រសាសន៍ប្រកបដោយសេចក្តីសោមនស្សរីករាយជាខ្លាំង ដែលបានសហការជាមួយអង្គការអេមស្វត ក្នុងការបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពី យុទ្ធវិធីប្រតិបត្តិការ និងការបាញ់គ្រាប់ពិតនាពេលនេះ ហើយក៏សូមថ្លែងអំណរគុណដល់អង្គការអេមស្វត ជាពិសេស លោកគ្រូឧទ្ទេសទាំង៦រូប ដែលបានចំណាយទាំងពេលវេលា ទាំងធនធាន និងកម្លាំងកាយចិត្តមកបង្ហាត់បង្ហាញដល់មន្ត្រីនគរបាលប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន ឲ្យមានការយល់ដឹងពីយុទ្ធវិធីប្រតិបត្តិការ និងការបាញ់គ្រាប់ពិត ពិសេសសិក្ខាកាមចេះការពារខ្លួន ការពារជនរងគ្រោះ ការពារកន្លែងកើតហេតុ និងការពារមិត្តរួមការងារឲ្យមានសុវត្ថិភាព។លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោប្រធាននាយកដ្ឋាន បានសង្កត់ធ្ងន់ដល់សិក្ខាកាម សូមឲ្យយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងការសិក្សា ព្រោះថាវគ្គសិក្សានេះមានសារសំខាន់ណាស់ ដូច្នេះសូមត្រងត្រាប់ស្តាប់ដោយយកចិត្តទុកដាក់ និងជជីកសួរនាំដល់លោកគ្រូឧទ្ទេសទាំង៦រូប ក្នុងយុទ្ធវិធីប្រតិបត្តិការ និងការបាញ់គ្រាប់ពិត វិធីសាស្ត្រការពារខ្លួន ការពារជនរងគ្រោះ និងការពារកន្លែងកើតហេតុ ដើម្បីស៊ើបអង្កេតស្រាវជ្រាវរកភស្តុតាង ក្នុងការដាក់បន្ទុកទៅលើជនសង្ស័យឬជនល្មើស៕