ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមអបអរសាទរ ពិធីសំណេះសំណាល និងប្រារព្ធខួប លើកទី១៧ ទិវាអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា
Fri,21 June 2024 (Time 07:23 PM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បានអញ្ចើញចូលរួមអបអរសាទរ ពិធីសំណេះសំណាល និងប្រារព្ធខួបលើកទី១៧ ទិវាអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា
រាជធានីភ្នំពេញ៖នារសៀលថ្ងៃទី២១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងជាមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមអបអរសាទរ ពិធីសំណេះសំណាល និងប្រារព្ធខួបលើកទី១៧ ទិវាអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណងរំលឹកដឹងគុណ នូវវីរភាពអង់អាចក្លាហានរបស់បងប្អូនអតីតយុទ្ធដែលជាគំរូនៃឆន្ទៈស្នេហាជាតិពិតប្រាកដ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ តំណាង ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ ជាប្រធានកិត្តិយស សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ និង ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ជាប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ។
ជាមួយគ្នានោះមានការអញ្ជើញចូលរួមពី លោកលោកស្រីជាអនុប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ លោក លោកស្រីប្រធានកិត្តិយស ប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា តាមបណ្តាខណ្ឌទាំង១៤ និងសមាជិកសមាជិកាសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញសរុប៣២០នាក់។ ជាមួយគ្នានោះគណៈអធិបតីក៏បានឧបត្ថម្ភថវិកាដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជាអនុប្រធានទី១ សមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា ជូនដល់សមាជិកសមាជិកាសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា រាជធានីភ្នំពេញ ៣២០នាក់ ក្នុង០១នាក់ទទួលបានថវិកា១០ម៉ឺនរៀល៕