ឯកឧត្តម ប៉ុល រតនា បានអញ្ចើញចូលរួមពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារសិក្សា ចំនួន ២ខ្នង នៃវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន ពានរោង ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ================នៅថ្ងៃសៅរ៍ ១រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ប៉ុល រតនា ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយមូលដ្ឋានឃុំចុងអំពិល ស្រុកកញ្ច្រៀច ខេត្តព្រៃវែង បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារសិក្សា ចំនួន ២ខ្នង ២ជាន់ មាន ២៤បន្ទប់ នៃវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន ពានរោង ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ស្ថិតក្នុងភូមិព្រៃជ្រាំង ឃុំពានរោង ស្រុកស្វាយអន្ទរ ខេត្តព្រៃវែង។ក្នុងឱកាសដ៏ថ្លៃថ្លានេះ សម្តេចក្រឡាហោម បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះ ឯកឧត្តម សន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងសប្បុរសជននានា ដែលបានបរិច្ចាគនូវធនធានផ្ទាល់ខ្លួន និងលះបង់កម្លាំងកាយចិត្ត បញ្ញាស្មារតី ក្នុងការចូលរួមកសាងសមិទ្ធផលជាអគារសិក្សាថ្មីនេះ ដើម្បីបម្រើដល់វិស័យអប់រំ ដែលជាវិស័យមានអាទិភាពខ្ពស់ក្នុងការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស ក៏ដូចជា សមិទ្ធផលទាំងឡាយផ្សេងៗទៀតក្នុងមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនជាលំដាប់។សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង សង្ឃឹមថាសមិទ្ធផលជាអគារសិក្សាថ្មីទាំង ២ខ្នង នេះ នឹងឆ្លើយតបទៅនឹងសេចក្តីត្រូវការចំពោះមុខរបស់គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សទាំងអស់ ហើយក៏សូមប្រើប្រាស់សមិទ្ធផលនេះជាប្រយោជន៍រួម និងចូលរួមថែរក្សាឱ្យគង់វង្សយូរអង្វែងផងដែរ ៕ក្នុងពិធីនេះដែរឯកឧត្តម ប៉ុល រតនា ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់ជាតិចុះជួយមូលដ្ឋានឃុំចុងអំពិល ស្រុកកញ្ច្រៀច បានទទួលបំពាក់គ្រឿងឥស្សរិយយស នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ថ្នាក់មហាសេរីវឌ្ឍន៍ ពីសម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្ដមទីប្រឹក្សាព្រះមហាក្សត្រ ផងដែរ។