លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតី ក្នុងពិធីបាឋកថា ស្ដីពីព្រះរាជអាជ្ញា និងមន្ត្រីនគរបាលយុត្តិធម៌ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម
Tue,04 June 2024 (Time 04:39 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីក្នុងពិធីបាឋកថា ស្ដីពីព្រះរាជអាជ្ញា និងមន្ត្រីនគរបាលយុត្តិធម៌ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី០៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម បានរៀបចំពិធីបាឋកថា ស្ដីពីព្រះរាជអាជ្ញា និងមន្ត្រីនគរបាលយុត្តិធម៌ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វង្ស ប៊ុនវិសុទ្ធ ព្រះរាជអាជ្ញា នៃអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តកំពង់ចាម លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងលោក ទូច វឌ្ឍនា ប្រធានមន្ទីរសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា ។
ពិធីនេះក៏មានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក-លោកស្រី ព្រះរាជអាជ្ញារង លោក-លោកស្រីស្នងការរងទទួលផែន នគរបាលព្រហ្មទណ្ឌ, សន្តិសុខ, នគរបាលសណ្ដាប់ធ្នាប់, ប្រឆាំងគ្រឿងញៀន, បទល្មើសសេដ្ឋកិច្ច, ជួយដូរមនុស្ស, លោក-លោកស្រី នាយការិយាល័យជំនាញ ចំណុះផែនខាងលើ លោកអធិការនគរបាល ក្រុង/ស្រុក ទាំង១០ លោកអធិការរងនគរបាល ក្រុង/ស្រុក ទទួលជួយការងារចំណុះផែនខាងលើ និងលោកនាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាល ទាំង១០៩ ឃុំ/សង្កាត់ ។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តម ព្រះរាជអាជ្ញា បានផ្ដល់បាឋកថាដ៏ក្បោះក្បាយ ដោយបកស្រាយពីទិដ្ឋភាពច្បាប់ ក្រមនីតិវិធីព្រហ្មទណ្ឌ ក្រមនីតិវិធីរដ្ឋប្បវេណី នីតិវិធីនៃការអង្កេតបទល្មើស និងបានចែករំលែកនូវបទពិសោធន៍ជាច្រើន ព្រមទាំងអនុសាសន៍ល្អៗ ដល់មន្ត្រីនគរបាល សម្រាប់អនុវត្តការងារជំនាញ ៕