លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងសិក្ខាសាលា ស្តីពីការ កែសម្រួល គោលការណែនាំ ស្តីពីបែបបទ និងនីតិវិធី នៃការកំណត់អត្តសញ្ញាណជនរងគ្រោះ ដោយអំពើជួញដូរមនុស្ស ដើម្បីផ្តល់សេវាសមស្រប
Fri,07 June 2024 (Time 12:13 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ បានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងសិក្ខាសាលា ស្តីពីការកែសម្រួល គោលការណែនាំ ស្តីពីពីបែបបទ និងនីតិវិធី នៃការកំណត់អត្តសញ្ញាណជនរងគ្រោះ ដោយអំពើជួញដូរមនុស្ស ដើម្បីផ្តល់សេវាសមស្រប
រាជធានីភ្នំពេញ៖នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១កើត ខែជេសដ្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្នានប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនីតិជន តំណាងឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជីវ ផល្លី អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ ទទួលផែនប្រយុទ្ធប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារនីតិជនបានអញ្ចើញចូលរួមក្នុងសិក្ខាសាលា ស្តីពី "ការកែសម្រួល គោលការណែនាំ ស្តីពីពីបែបបទ និងនីតិវិធី នៃការកំណត់អត្តសញ្ញាណជនរងគ្រោះ ដោយអំពើជួញដូរមនុស្ស ដើម្បីផ្តល់សេវាសមស្រប" រៀបចំដោយ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ញឹក វណ្ណារ៉ា រដ្ឋលេខាធិការ និងជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម ជា សុមេធី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និង​យុវនីតិសម្បទា និងលោកជំទាវ ជូ ប៊ុនអេង រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាអនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍ គ.ជ.ប.ជ ។
សមាជិក សមាជិកា ដែលមានវត្តមាននៅក្នុងសិក្ខាសាលានេះមានចំនួនសរុប ៤៤រូប (ស្រី ១៩រូប) មកពី ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ក្រសួងយុត្តិធម៌ក្រសួងកិច្ចការនារី អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន គ.ជ.ប.ជ ចៅក្រមសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជអាជ្ញារងសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ ព្រមទាំងអង្គការជាដៃគូ ពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត។
គោលបំណងនៃសិក្ខាសាលានេះគឺ ដើម្បីបង្ហាញពីលទ្ធផលនៃការសិក្សា ពិភាក្សា និងឈានដល់ការឯកភាពគ្នារវាង អាជ្ញាធរ តំណាងក្រសួងស្ថាប័ន និងភាគីពាក់ព័ន្ធ លើវិសាលភាព និងចំណុចដែលត្រូវកែសម្រួល​ក្នុងខ្លឹមសារនៃ គោលការណ៍ណែនាំស្តីពីបែបបទ និងនីតិវិធី ក្នុងការកំណត់អត្តសញ្ញាណជនរងគ្រោះដោយអំពើជួញដូរមនុស្ស ដើម្បីផ្តល់សេវាសមស្រប។