ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីសន្តិបាតបូកសរុបការងារ បោះឆ្នោតជ្រេីសតាំង សមាជិកព្រឹទ្ធសភា​ នីតិកាល​ទី៥​ និងការបោះឆ្នោត ​ជ្រើសរើស​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត​ ក្រុង ស្រុក អាណត្តិ​ទី៤​ ឆ្នាំ​២០២៤
Fri,07 June 2024 (Time 12:28 PM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសន្តិបាតបូកសរុបការងារបោះឆ្នោតជ្រេីសតាំងសមាជិកព្រឹទ្ធសភា​ នីតិកាល​ទី៥​ និងការបោះឆ្នោត​ជ្រើសរើស​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត​ ក្រុង ស្រុក អាណត្តិ​ទី៤​ ឆ្នាំ​២០២៤
នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងឯកឧត្តម សោម សូរីដា សមាជិកគណៈកម្មការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត បានអញ្ចើញចូលរួមជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសន្តិបាតបូកសរុបការងារបោះឆ្នោតជ្រេីសតាំងសមាជិកព្រឹទ្ធសភា​ នីតិកាល​ទី៥​ ឆ្នាំ២០២៤ និងការបោះឆ្នោត​ជ្រើសរើស​ក្រុមប្រឹក្សា​រាជធានី ក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត​ ក្រុមប្រឹក្សាក្រុង​ ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក​ ក្រុមប្រឹក្សាខណ្ឌ អាណត្តិ​ទី៤​ ឆ្នាំ​២០២៤ ស្ថិតនៅសណ្ឋាគារ អិល ប៊ី អិន ក្នុងក្រុងកំពង់ចាម ខេត្តកំពង់ចាម ។
ថ្លែងក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានលើកឡើងថា ការរៀបចំការបោះឆ្នោតអាចប្រព្រឹត្តទៅ បានអាស្រ័យដោយសារប្រទេសជាតិទាំងនោះ មានសន្តិភាព ដូចប្រទេសកម្ពុជានាពេលបច្ចុប្បន្ន កំពុងមានស្ថេរភាពនយោបាយ សន្តិសុខ សុវត្ថិភាព និងមានការអភិវឌ្ឍ ទើបប្រទេសយើងបានរៀបចំការបោះឆ្នោត ប្រកបដោយជោគជ័យ និងទទួលបានលទ្ធផលល្អដូចយើងទទួលបានថ្មីៗនេះស្រាប់ ដោយមានការកោតសរសើរទាំងមតិជាតិ និងមតិអន្តរជាតិ។
ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត បានយកឱកាសនោះ សម្តែងនូវការកោតសរសើរសមាជិក សមាជិកានៃអង្គសន្និបាត អាជ្ញាធរដែនដីគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ គណបក្សនយោបាយ អង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល និងភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ដែល បានយកចិត្តទុកដាក់ រិះរកចំណុចល្អដែលបាន ជួបប្រទះក្នុងការអនុវត្តការងារកន្លងមក យកមកពិភាក្សា ឱ្យបានផុសផុល និងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយដើម្បីជាគន្លឹះ សម្រាប់ការរៀបចំការបោះឆ្នោត លើកក្រោយៗទៀតនៅប្រទេសកម្ពុជាយើងទទួលបានលទ្ធផលល្អប្រសើរ។