សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបើក មហាសន្និបាត តំបន់អាស៊ី និងប៉ាស៊ីហ្វិក នៃសភាយុវពាណិជ្ជករ អន្តរជាតិប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ នៅខេត្តសៀមរាប
Fri,07 June 2024 (Time 09:09 AM)
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីបើកមហាសន្និបាតតំបន់អាស៊ី និងប៉ាស៊ីហ្វិកនៃសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិ ប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ នៅខេត្តសៀមរាប
សៀមរាប៖នាល្ងាចថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៥រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្នមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីបើកមហាសន្និបាតតំបន់អាស៊ី និងប៉ាស៊ីហ្វិកនៃសភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិ ប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ នៅសណ្ឋាគារសុខា ខេត្តសៀមរាប ។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះ បាននាំអ្នកធុរកិច្ចប្រមាណជិត ៤ពាន់នាក់ មកពី ៤៦ ប្រទេស ឱ្យមកស្គាល់កម្ពុជា ហើយរំពឹងថា អ្នកទាំងនោះ នឹងត្រឡប់មកកម្ពុជាម្តងទៀត ។ សូមកោតសរសើរចំពោះសមិទ្ធផលដ៏ត្រចះត្រចង់ដែល JCI និងជាពិសេស JCI-កម្ពុជា សម្រេចបាននាពេលកន្លងមក ។
មហាសន្និបាតអាស៊ី និងប៉ាស៊ីហ្វិករបស់សភាយុវពាណិជ្ជករអន្តរជាតិ ដែលមានសមាជិកជាង១២០ប្រទេស ត្រូវបានកំណត់ឲ្យរៀបចំមួយឆ្នាំម្តង ដែលប្រទេសជាសមាជិកត្រូវបង្ហាញពីសមិទ្ធផល និងដេញថ្លៃសម្រាប់ការធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ រៀបចំកម្មវិធីនេះ។ កម្មវិធីនេះបានរៀបចំឡើង ក្នុងគោលបំណង ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ធនធានយុវពាណិជ្ជករ ឲ្យក្លាយជាសហគ្រិនឆ្នើម តាមរយៈការរៀបចំគម្រោងកម្មវិធីនានា ដើម្បីចូលរួមដោះស្រាយបញ្ហាសង្គម ដោយស្របតាមទស្សនៈវិស័យរបស់អង្គភាពនិងគោលនយោបាយអភិវឌ្ឍនៃប្រទេសកម្ពុជា។
គួរកត់សម្គាល់ផងដែរថា ការរៀបចំធ្វើនៅលើទឹកដីខេត្តសៀមរាបផ្ទាល់ នៅពេលនេះ គឺជាការចូលរួមចំណែកក្នុងការផ្សព្វផ្សាយពីតំបន់ទេសចរណ៍ប្រវត្តិសាស្រ្ត វប្បធម៌ អរិយធម៌ដ៏ផូរផង់របស់កម្ពុជា ជាពិសេស ពីការរីកចម្រើនឥតឈប់ឈរ ក៏ដូចជាសក្តានុពលដ៏សំបូរបែបរបស់ប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។