ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជេីញ​ចូលរួម ប្រគល់ផ្ទះមនុស្សធម៌ខេត្ដ ប្រគល់ដល់ ជនក្រក្រីឈ្មោះ ប៊ន់ សេងងួន មានជីវភាពលំបាកខ្លាំង រស់នៅឃុំអង្គរបាន ស្រុកកងមាស
Sat,08 June 2024 (Time 10:09 AM)
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជេីញ​ចូលរួមប្រគល់ផ្ទះមនុស្សធម៌ខេត្ដ ប្រគល់ដល់ជនក្រក្រីឈ្មោះ ប៊ន់ សេងងួន មានជីវភាពលំបាកខ្លាំង រស់នៅឃុំអង្គរបាន ស្រុកកងមាស
នៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ២ កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨​ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤​ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងសហការី ព្រមទាំង​ ព្រះចរិយាឧត្តម ស៊ាង លាង ព្រះនាគសត្ថាបាឡាត់គណខេត្តកំពង់ចាម តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ព្រះសីលសំវរ ប៊ត តាំងឆេង ព្រះនាគមុនីមេគណខេត្ដកំពង់ចាម ព្រះមន្ត្រីសង្ឃសាលាអនុគណស្រុកកងមាស បាននិមន្ដ​ និងអញ្ជេីញ​ ចូលរួមប្រគល់ផ្ទះមនុស្សធម៌ខេត្ដ ប្រគល់ដល់ជនក្រក្រីឈ្មោះ ប៊ន់ សេងងួន ភេទស្រី អាយុ៧១ឆ្នាំ មានជីវភាពលំបាកខ្លាំង បច្ចុប្បន្ននេះនៅរស់នៅភូមិអង្គរបានទី៧ ឃុំអង្គរបាន ស្រុកកងមាស ខេត្តកំពង់ចាម។
ផ្ទះនេះ ផ្ទះឈើខ្ពស់ផុតពីដី ប្រក់ស័ង្កសី (ទំហំ៤ម×៦ម) ១ខ្នង តម្លៃ ១០,០០០,០០០ រៀល ជាថវិការបស់ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត សាលាគណខេត្ត និងសប្បុរជននានា សម្រាប់ស្នាក់នៅជាកម្មសិទ្ធិតទៅ។ អំណោយមនុស្សធម៌ ដែលផ្តល់ជូនគ្រួសារនេះ ក៏មានសម្ភារៈមួយចំនួនធំ និងថវិកាផងដែរ។ ដោយឡែកប្រជាពលរដ្ឋខ្វះខាតជីវភាពផ្សេងទៀត ដែលបានចូលរួមនាពេលនោះ ក៏ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ជាសម្ភារៈ និងថវិកាមួយចំនួនផងដែរ៕