ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស៊្រាង បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងកម្មវិធីប្រកួតបាល់ទាត់មិត្តភាពពានរង្វាន់មិត្តភាពលើកទី៥ ឆ្នាំ២០២៤ រៀបចំដោយសមាគមយុវនិស្សិត ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
Thu,25 July 2024 (Time 04:53 PM)
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស៊្រាង បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងកម្មវិធីប្រកួតបាល់ទាត់មិត្តភាពពានរង្វាន់មិត្តភាពលើកទី៥ ឆ្នាំ២០២៤ រៀបចំដោយសមាគមយុវនិស្សិតខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
រាជធានីភ្នំពេញ៖នៅថ្ងៃទី២៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស៊្រាង មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេសនិងជាមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញជាអធិបតីភាពក្នុងកម្មវិធីប្រកួតបាល់ទាត់មិត្តភាពពានរង្វាន់មិត្តភាពលើកទី៥ ឆ្នាំ២០២៤ រៀបចំដោយសមាគមយុវនិស្សិតខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ។
ដោយការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ថោង សុគន្ធា អគ្គលេខាធិការរងនៃអាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន បានចូលរួមជាគណអធិបតី និងដឹកនាំក្រុមការងារApp Nodrug
ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី តំណាង មន្ទីរ-ស្ថាប័ន អង្គភាព ក្លឹបកីឡាបាល់ទាត់ និងលោកនាយក លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ នៃវិទ្យាល័យបាក់ទូកសរុប៥០០នាក់។
លោក គឹម ភក្ត្រា ប្រធានសមាគមយុវនិស្សិតខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការរៀបចំការប្រកួត បានស្វាគមន៍យុវកីឡាករ តំណាងក្រុង/ស្រុកទាំងប្រាំបួន ក្រុមការងារសមាគម ឃ.ប.ជសិស្សានុសិស្ស និងអ្នកគាំទ្រ ថ្លែងអំណរគុណដល់ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រាង គណអធិបតី និងភ្ញៀវកិត្តិយសទាំងអស់ ដែលបានចូលរួមក្នុងពិធីបើកការប្រកួតបាល់ទាត់ពានរង្វាន់មិត្តភាពពានរង្វាន់សមាគមយុវនិស្សិតខេត្តបន្ទាយមានជ័យលើកទី៥ ឆ្នាំ២០២៤ នៅក្នុងបរិវេណវិទ្យាល័យបាក់ទូកនាពេលនេះ។
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស៊្រាង មេបញ្ជាការរងកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេសនិងជាមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញបានថ្លែងថា ការលេងកីឡាគឺនាំមកនូវសុខភាព មិត្តភាព ហើយគ្រប់គូប្រកួតទាំងអស់ត្រូវលេងដោយបច្ចេកទេស គោរពក្រមសិលធម៌កីឡាករ និងសូមអំពាវនាវឱ្យយុវជនទាំងអស់ត្រូវចូលរួមលេងកីឡាទាំងអស់គ្នា ដើម្បីសុខភាព បន្តរក្សាបាននូវមិត្តភាព និងចៀសឆ្ងាយពីបញ្ហាគ្រឿងញៀន។