ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានលើកយកប្រធានបទ រួមគ្នារក្សាសន្តិភាព និងស្ថិរភាពសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍ និងវិបុលភាពរួម ក្នុងសិក្ខាសាលាអន្តរតំបន់ឆ្នាំ២០២៤ នៅទីក្រុងប៉េកាំង នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ==================នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី២១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ គណៈប្រតិភូ ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា និងជាប្រធានគណៈប្រតិភូ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងឯកឧត្តម ឡូយ សុផាត ប្រធានគណៈកម្មការទី៣ នៃរដ្ឋសភា ឯកឧត្តម សរ ចំរុង ប្រធានគណៈកម្មការទី១ នៃរដ្ឋសភា ជាសមាជិកព្រមទាំងប្រតិភូអមដំណើរ បានអញ្ចើញចូលរួមសិក្ខាសាលាអន្តរតំបន់ឆ្នាំ២០២៤ នៅទីក្រុងប៉េកាំង នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន ស្តីពីសមិទ្ធផលគោលដៅអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព (SDGs) ក្រោមមូលបទ "ការផ្លាស់ប្តូរអន្តរជាតិសភាកាន់តែរឹងមាំ សមិទ្ធផលគោលដៅអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាពកាន់តែប្រសើរ” ក្នុងនោះ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានប្រតិភូ បានលើកយកប្រធានបទ " រួមគ្នារក្សាសន្តិភាព និងស្ថិរភាពសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍ និងវិបុលភាពរួម" ដែលជាប្រធានបទមួយក្នុងចំណោម បួន ប្រធានបទក្នុងសិក្ខាសាលាអន្តរតំបន់ឆ្នាំ២០២៤ ធ្វើបទបង្ហាញក្នុងអង្គសិក្ខាសាលាទាំងមូល ។និងពេលរសៀលថ្ងៃដដែល ឯកឧត្តម សរ ចំរុង សមាជិកគណៈប្រតិភូ បានអញ្ចើញឡើងធ្វើបទបង្ហាញ ក្នុងអង្គសិក្ខាសាលា ដោយលើកយកប្រធានបទ " អភិវឌ្ឍន៍លទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យឱ្យស្រប ទៅនឹងលក្ខខណ្ឌជាតិ ដើម្បីផ្តល់ ការគាំទ្រយ៉ាងរឹងមាំដល់ទំនើបភា រូបនីយកម្ម" ដែលជាប្រធានបទមួយក្នុងចំណោម បួន ប្រធានបទក្នុងសិក្ខាសាលាអន្តរតំបន់ឆ្នាំ២០២៤។បន្ទាប់ពីចប់សិក្ខាសាលា នាពេលល្ងាច គណៈប្រតិភូទាំងអស់បានអញ្ចើញទស្សនៈកិច្ច សារៈមន្ទីរជាតិ នៅក្នុងទីក្រុងប៉េកាំងផងដែរ។