លោក ហេង វុទ្ធី សមាជិកអចិន្ត្រៃយ៍នៃគណៈកម្មាធិការគណបក្សខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ចើញដឹកនាំសហការី រៀបចំពិធីក្រុងពាលីសាងសង់អាគារថ្មី នៃស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ឃុំទួលសំបួរ និងជួបសំណេះសំណាល==================នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី០៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ លោក ហេង វុទ្ធី សមាជិកអចិន្ត្រៃយ៍នៃគណៈកម្មាធិការគណបក្សខេត្ត អនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាលចុះជួយស្រុកស្ទឹងត្រង់ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ ខ២៧ បានអញ្ចើញដឹកនាំលោក-លោកស្រី ប្រធាន-អនុប្រធានក្រុមការងារចុះជួយតាមបណ្ដាភូមិ នៃឃុំទួលសំបួរ និងឃុំអារក្សត្នោត បានរៀបចំពិធីក្រុងពាលីសាងសង់អាគារថ្មី នៃស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ឃុំទួលសំបួរ និងបានជួបសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមប្រឹក្សាឃុំ បេក្ខជនពេញសិទ្ធ និងបម្រុងមកពីគណបក្ស សម រង្ស៊ី ក្នុងឆ្នាំ២០២២ ដែលបច្ចុប្បន្នបានមកចូលរួមជីវភាពជាមួយគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងបានឧបត្ថម្ភកុំព្យូទ័រ ១គ្រឿង ស្មើនឹង 500$ ជូនសាលាឃុំទួលសំបួរ, ឧបត្ថម្ភសម្ភារៈផ្ទះបាយដល់ប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលឃុំទួលសំបួរ ២លានរៀល, ឧបត្ថម្ភថវិកាដល់ក្រុមប្រឹក្សាឃុំ ១៥នាក់ សកម្មជន ៨នាក់ និងតាជីយាយជី ១០នាក់ ក្នុងម្នាក់ៗ ៥មុឺនរៀល, អនុប្រធានភូមិ និងក្មេងៗ ២០មុឺនរៀល ប្រជាការពារ ៥នាក់ ក្នុងម្នាក់ៗ ២មុឺនរៀល និងឧបត្ថម្ភម្ហូបអាហារ ៣០មុឺនរៀល ។បន្ទាប់មក លោក ហេង វុទ្ធី អនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាលចុះជួយស្រុកស្ទឹងត្រង់ បានបន្ដដឹកនាំក្រុមការងារនាំយកអំណោយចុះសួរសុខទុក្ខដល់សមាជិកគណបក្សដែលក្រលំបាក ១១គ្រួសារ និងឧបត្ថម្ភជីវភាពបក្ស ព្រមទាំងម្ហូបអាហារ ក្នុងនោះរួមមានៈ I-ឃុំទួលសំបួរ ១-ភូមិទួលសំបួរ ២គ្រួសារ សរុបថវិកាចំណាយ ៥៨មុឺនរៀល ២-ភូមិវាលព្រះ ២គ្រួសារ សរុបថវិកាចំណាយ ២៧មុឺនរៀល ៣-ភូមិស្រែអំពៅ ៣គ្រួសារ សរុបថវិកាចំណាយ ៤៥មុឺនរៀល ។ II-ឃុំអារក្សត្នោត ១-ភូមិគីឡូ១០ ២គ្រួសារ សរុបថវិកាចំណាយ ២៦មុឺនរៀល ២-ភូមិល្វា ២គ្រួសារ សរុបថវិកាចំណាយ ២០មុឺនរៀល ៣-ភូមិគីឡូ៧ ៣គ្រួសារ និងឧបត្ថម្ភអង្ករ ថវិកាដល់វិហារឥស្លាម សរុបចំណាយ ៥៥មុឺនរៀល ៤-ភូមិល្វា១ ២គ្រួសារ និងឧបត្ថម្ភសូឡាបំភ្លឺផ្លូវ២ផ្ទាំង សរុបថវិកាចំណាយ ៩៦មុឺនរៀល ។