ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Nitta Yuji អ្នកយកព័ត៌មាន របស់កាសែតជប៉ុន Nikkei ដើម្បីស្វែងយល់អំពីសាវតា និងការអភិវឌ្ឍចំណតផែកុងតឺន័រ បន្ថែមប្រវែង ២៥៣ ម៉ែត្រ
Thu,12 September 2024 (Time 12:18 PM)
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Nitta Yuji អ្នកយកព័ត៌មានរបស់កាសែតជប៉ុន Nikkei ដើម្បីស្វែងយល់អំពីសាវតា និងការអភិវឌ្ឍចំណតផែកុងតឺន័រ បន្ថែមប្រវែង ២៥៣ ម៉ែត្រ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១០ កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Nitta Yuji អ្នកយកព័ត៌មានរបស់កាសែតជប៉ុន Nikkei ដើម្បីស្វែងយល់អំពីសាវតា និងការអភិវឌ្ឍចំណតផែកុងតឺន័របន្ថែមប្រវែង ២៥៣ ម៉ែត្រ, គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មី-ជំហានទី១ ទី២ ទី៣ និងផែនការមេសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ រហូតដល់ឆ្នាំ២០៥០ និងអនាគត ។