មជ្ឈមណ្ឌលឯកសារកម្ពុជា ស្នើសុំអនុសាសន៍​ និងការគាំទ្រពី ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្នសភា ក្នុងការរៀបចំបង្កើត បណ្ណាល័យហ្លួងម៉ែ
Thu,19 September 2024 (Time 10:04 PM)
មជ្ឈមណ្ឌលឯកសារកម្ពុជា ស្នើសុំអនុសាសន៍​ និងការគាំទ្រពី ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧នៃរដ្នសភា ក្នុងការរៀបចំបង្កើតបណ្ណាល័យហ្លួងម៉ែ
នៅវិមានរដ្ឋសភា៖នាព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ លោក ឆាំង យុ នាយកមជ្ឈមណ្ឌលឯកសារកម្ពុជា និងសហការី បានអញ្ជើញចូលជួបពិភាក្សាការងារ និងស្នើសុំអនុសាសន៍ព្រមទាំងការគាំទ្រ ក្នុងការរៀបចំបង្កើតបណ្ណាល័យហ្លួងម៉ែ ពីគណៈកម្មការអប់រំ យុវជន កីឡា ធម្មការ សាសនា វប្បធម៌ វិចិត្រសិល្បៈ និងទេសចរណ៍ នៃរដ្ឋសភា (គណៈកម្មការទី៧) ដែលមាន ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ជាប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្នសភា ។
ឯកឧត្តមប្រធាន ព្រមទាំងលោកជំទាវ ឯកឧត្តម ជាសមាជិកគណៈកម្មការ ទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានសម្តែងនូវការកោតសរសើរ និងការគាំទ្រដល់មជ្ឈមណ្ឌលឯកសារកម្ពុជា ដែលបានគិតគូរយកចិត្តទុកដាក់ក្នុងការរៀបចំបណ្ណាល័យនេះឡើង។ ជាមួយគ្នានោះឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧ នៃរដ្ឋសភា បានផ្តល់នូវអនុសាសន៍មួយចំនួនផងដែរ ដូចជាត្រូវរៀបចំឯកសារ តាមនីតិវិធីទៅថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់ ដើម្បីស្នើសុំយោបល់ និងការគាំទ្រការផ្តល់ថវិកាកសាង ការផ្តល់ទីតាំងជាដើម ដោយសារបណ្ណាល័យនេះ គឺជាអគារពហុមុខងារ គាំពារដល់ការអប់រំនិងបណ្តុះបណ្តាលអំពីប្រវត្តិសាស្ត្រ និងវប្បធម៌របស់កម្ពុជា។
លោក ឆាំង យុ និងសហការី បានសម្តែងនូវអំណរគុណចំពោះការផ្តល់ពេលវេលា ក៏ដូចជាការគាំទ្រ និងការផ្តល់នូវអនុសាសន៍ល្អៗ ពីគណៈកម្មការទី៧នៃរដ្ឋសភា៕