ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល និងលោកជំទាវ បានអញ្ចើញចូលរួមសូត្រមន្ត កាន់បិណ្ឌវេនទី៧ នៅវត្តសុវណ្ណវារី (ហៅវត្តព្រែកតាទែន) ព្រែកតាទែន ស្រុកពញាឮ
Mon,23 September 2024 (Time 07:03 PM)
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកណ្តាល រួមជាមួយមន្ត្រីរាជការ សូត្រមន្តកាន់បិណ្ឌវេនទី៧ តាមប្រពៃណីយ ព្រះពុទ្ធសាសនានៅវត្តសុវណ្ណវារី (ហៅវត្តព្រែកតាទែន) ស្រុកពញាឮ ខេត្តកណ្តាល
ខេត្តកណ្តាល៖ឯកឧត្តម នូ សាខន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តកណ្តាល និងលោកជំទាវ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្តាល និងលោកជំទាវ អ៊ូ ធីតាពៅ គួច ចំរើន និងក្រុមគ្រួសារ រួមជាមួយ ឯកឧត្តម លោកជំទាវសមាជិក ក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ព្រមទាំងមន្ត្រីរាជការ តាមអង្គភាពស្ថាបន័ ជុំវិញខេត្ត និងពុទ្ធបរិសទ័ ជាច្រើនទៀត បានចូលរួមសូត្រមន្ត កាន់បិណ្ឌវេនទី៧ ធ្វើបទនមស្ការ ព្រះរតនត្រ័យ សមាទានសីល និមន្តព្រះសង្ឃចម្រើនព្រះបរិត្ត និងសម្តែង ព្រះធម៌ទេសនា នៅវត្តសុវណ្ណវារី (ហៅវត្តព្រែកតាទែន) ព្រែកតាទែន ស្រុកពញាឮ ខេត្តកណ្តាល។
បុណ្យកាន់បិណ្ឌ ភ្ជុំបិណ្ឌ គឺជាពិធីបុណ្យដ៍ធំមួយ នៅក្នុងចំណោមពិធីបុណ្យដទៃទៀត ចំពោះអ្នកកាន់ព្រះពុទ្ធសាសនា។ ពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌ ភ្ជុំបិណ្ឌ ឆ្នាំ២០២៤នេះ នឹងប្រព្រឹត្តទៅ ចាប់ពីថ្ងៃ១រោច ដល់ថ្ងៃ ១៥រោច ខែភទ្របទ ក្នុងគោលបំណង ដើម្បីឧទ្ទិសដល់ដួងវិញ្ញាណខន្ធ បុព្វការីជន មានមាតាបិតា ញាត្តិការទាំង៧សន្តានដែលបានធ្វើមរណៈកាលទៅកាន់ បរលោក សូមវិញ្ញាណខន្ធ អស់លោកទាំងនោះ យោងយោគទៅកាន់សុគតិភព កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ ថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត គណៈអភិបាលខេត្ត ក៏បានប្រគេនទេយ្យវត្ថុ និង គ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ រួមទាំង បច្ចយ័ មួយចំនួនផងដែរ៕