ឯកឧត្ដម ណុប រ័ត្ននិមល សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្ដាល និងជាប្រធានយុវជនគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកកណ្ដាលស្ទឹង បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាល និងផ្តល់រង្វាន់លើកទឹកចិត្តជូន លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិសិក្សាឆ្នាំ២០២៤-២០២៥ ទូទាំងស្រុកកណ្តាលស្ទឹងកណ្ដាលស្ទឹង ៖នៅព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម ណុប រ័ត្ននិមល សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្ដាល និងជាប្រធានយុវជនគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកកណ្ដាលស្ទឹង តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម កិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ហ៊ីង ប៊ុនហៀង សមាជិកគណៈអចន្ត្រៃយ៍ នៃគណៈកម្មាធិការកណ្ដាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកកណ្តាលស្ទឹង បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល និងផ្តល់រង្វាន់លើកទឹកចិត្តជូន លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្សប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សិក្សាឆ្នាំ២០២៤-២០២៥ ទូទាំងស្រុកកណ្តាលស្ទឹង, សិស្សប្រឡងជាប់និទ្ទេស A ទូទាំងស្រុកកណ្តាលស្ទឹង ចំនួន ៣៥នាក់ ក្នុងម្នាក់ៗទទួលបានម៉ូតូ ១គ្រឿង រួមជាមួយថវិកាមួយចំនួន។ ជាកិច្ចចាប់ផ្ដើម ឯកឧត្តមប្រធាន ក៏បានពាំនាំនូវការផ្តាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខរបស់ ឯកឧត្តម កិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ហ៊ីង ប៊ុនហៀង ជូនចំពោះក្រុមការងារទាំងអស់ លោកនាយក នាយករង លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្ស។ លើសពីនេះទៀត ឯកឧត្តម ក៏បានសម្តែងនូវការកោតសរសើរ និងវាយតម្លៃចំពោះ ក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកកណ្ដាលស្ទឹង ដែលពោរពេញដោយសមត្ថភាពជំនាញ ចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ការងារក្នុងសង្គម ហើយបានស្ម័គ្រចិត្តជួយការងារយុវជនគណបក្សនៅមូលដ្ឋាន ប្រកបដោយការប្តេជ្ញាចិត្ត ក្នុងការលះបង់ពេលវេលា កម្លាំងកាយចិត្ត ប្រាជ្ញាស្មារតី សម្ភារ និងថវិកា សំដៅលើកកម្ពស់ស្មារតីភ្ញាក់រលឹក ជំនឿជឿជាក់លើការដឹកនាំរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដើម្បីដណ្តើមប្រៀបខ្លាំង និងប្រៀបឈ្នះ ជូនគណបក្សជារៀងដរាបតទៅឯកឧត្ដម មានប្រសាសន៍បញ្ជាក់ថា សូមជឿទុកចិត្តលេីរាជរដ្ឋាភិបាល ក្រោមការដឹកនាំប្រកបដោយគតិបណ្ឌិតដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងកាតព្វកិច្ចការពារជាតិ មាតុភូមិកម្ពុជា ការពារបូរណភាពទឹកដី ដេីម្បីជាប្រយោជន៍ជាតិជារួម ឆ្ពោះទៅកាន់សន្តិភាព ទាំងលេីឆាកអន្តរជាតិ និងជាតិ ជាពិេសសសំដៅជូនប្រជាជនកម្ពុជា រស់នៅបានសុខក្សេមក្សាន្តជារៀងដរាបតទៅ៕