លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ច​ប្រជុំ​គណៈបញ្ជាការ​ឯកភាព​រាជធានីភ្នំពេញ​ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ
Tue,07 October 2025 (Time 01:18 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ចើញចូលរួមកិច្ច​ប្រជុំ​គណៈបញ្ជាការ​ឯកភាព​រាជធានីភ្នំពេញ​ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ
នៅព្រឹក​ថ្ងៃ​អង្គារ​ ១៥កេីត​ ខែអស្សុជ​ ឆ្នាំ​ម្សាញ់​ សប្ដស័ក​ ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៧​ ខែតុលា​​ ឆ្នាំ​២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងជាមេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ចើញចូលរួមកិច្ច​ប្រជុំ​គណៈបញ្ជាការ​ឯកភាព​រាជធានីភ្នំពេញ​ ដេីម្បី​ត្រួតពិនិត្យ​ ពង្រឹង​សន្តិសុខ​ សុវត្ថិភាព​សណ្ដាប់​ធ្នាប់​របៀប​រៀបរយ​ ភូមិ​ សង្កាត់​មាន​សុវត្ថិភាព​ ជូន​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ និងបងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​រាជធានីភ្នំពេញ​ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ។ កិច្ចប្រជុំបានប្រព្រឹត្តទៅនៅសាលប្រជុំសាលារាជធានីភ្នំពេញ។
មានប្រសាសន៍ក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះ ឯកឧត្ដម ឃួង ស្រេង អភិបាល​ នៃ​គណៈអភិបាល​រាជធានីភ្នំពេញ និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរាជធានីភ្នំពេញ បានណែនាំឱ្យកម្លាំងមានសមត្ថកិច្ច និងអាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង១៤ បន្តទប់ស្កាត់ បង្ក្រាបគ្រឿងញៀន ប្រយុទ្ធប្រឆាំងការឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា (ONLINE SCAMS) និងជំរុញការអនុវត្ត ការងាររំដោះទឹកចេញពីមូលដ្ឋានប្រជាពលរដ្ឋនិងចេញពីក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ។